Kızlık zarı görüntüleri

Özellikle tam birleşme içermeyen sürtünme, mastürmasyon ve parmak sokma gibi durumlarda kan gelmesi sonucu ortaya çıkan kızlık zarının bozulma şüphelerinde kişinin sahip olduğu kızlık zarı çeşidine göre bekaret durumu tahmininde bulunabilmesi için kızlık zarı görüntüleri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bahsimizi derinleştirmeden önce hastalarımızdan sıkça gelen alakalı, kızlık zarının bozulmuş hali nasıldır, bozulmuş kızlık zarı resmi ile kendi zarımı nasıl karşılaştırabilirim, bozulmamıs kızlık zarı resımleri ile bozulmuş zarlar arasında ne fark vardır, kızlık zarı nerededir resimli anlatım hangi sayfadadır, bozulmamış kızlık zarı fotoğrafı nasıldır, kızlık zarının bozulması ile zedelenmesi arasındaki fark nedir, kızlık zarı videolarını nasıl izleyebilirim, kızlık zarı video ameliyat görüntüleri nerde bulabilirim, kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ve 2019 senesi için İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları ne kadardır ? Şeklinde sorularada bu yazımızda yanıtlar veriyoruz.

Bayanlarda kızlık zarı diğer bilindik anatomik oluşumlar gibi standart görünümde olmadığı için, hatta nereseyse her bayanda farklı bir çeşitte olabildiğinden dolayı şüpheli cinsel durumlardan önce nasıl bir görünüme sahipti ve olaydan sonra hangi görüntüye büründü kestirmek kolay olmayabililir. Tabi böyle kızlık zarının bozulup bozulmadığı şüphesini tam olarak kafanızdan atabilmeniz için bir jinekoloğa gidip kızlık zarı muayenesi yaptırmanız gerektiğinide hatırlatmak isterim. Burada vermekte olduğum bilgiler henüz kadın doğumcuya gitmeden önce evde durumunuz hakkında tahminde bulunmanızı ve ona göre haraket etmenizi kolaylaştırma amaçlıdır.

Kızlık zarı görüntülerinde en önemli bulgu vajina girişini ince bir perde gibi örten genelde ortasında birkaç milimetre çapında bir veya birden fazla adet kanı geçiş deliği bulunan yapısıdır. Bu görünüm her bakire kızda standart değildir, bazılarında ortada köprüsel bir yapı varken, bazılarında ise elek şeklinde birçok küçük delik söz konusudur. Kızlık zarı minik düzensiz yaprakçıklar yani küçük dudaklar ile örtüldüğü için labia minora dediğimiz bu ön oluşumlarda himen zannedilebilir, böylece karmakarışık bir genital bölge görünümü ile başbaşa kalabilirsiniz. Küçük dudaklarda birbirinden farklı boyut ve şekilde olabilir, biri diğerine göre daha büyük ve sarkık olabilir, kızlık zarının ortasında bulunan adet deliği düzensiz kenarlı görünebilir, ama vajina duvarına ulaşan bir açıklık bakire kızlarda olmaz.

Kızlık zarının bozulduğunu gösteren en önemli belirti kızlık zarı kanamasıdır, tam giriş olmasa bile kanama ortaya çıktı ise bakireliğin bozulmuş olma ihtimali oldukça yüksektir. Bu durumda kızlık zarı görüntünüz öncesi ve sonrası farkı ortaya çıkacaktır. Kızlık zarı kanaması bazı bayanlarda bir damla kadar az gelirken bazılarında birkaç gün süren miktardada olabilir. Bazen temas anında kan gelmez ama yarım saat veya bir saat sonra gelebilir, bunun sebebi yatar pozisyonda kanamanın vajina içine akması ve ayağa kalkıldığında yer çekimi ile gelmeye başlamasıdır.

Kızlık zarı 

Hymen yani bakirelik zarı hakkında daha temel bilgiler, anatomik yeri, görünümü ve komşulukları hakkında bilgi almak için kızlık zarı başlıklı yazımızı okuyunuz.

Kızlık zarı çeşitleri

Her bayanda diğerinden farklı olabilen, değişik görünüm kazanabilen himen tiplerini öğrenmek için kızlık zarı çeşitleri konulu yazımıza göz gezdirin.

Kızlık zarı bozulması


Bakireliğin nasıl sona erdiği,  bozulma belirtileri ve kendiniz bu durumu nasıl anlayacağınıza yönelik bilgiler için kızlık zarı bozulması başlıklı anlatımımızı tavsiye ederim.

Kızlık zarı muayenesi

Kızlık testi yada bekaret kontrolü olarakta bilinen jinekolojik teşhis metodunun nasıl yapıldığını, bekaret raporu verilip verilemeyeceğini irdelemek için kızlık zarı muayenesi konulu makalemiz faydalı olacaktır.

Kızlık zarı dikimi

Bekaretinizi herhangi bir sebeple kaybettiyseniz üzülmenize gerek yok, evveliyatı ne olursa olsun, aradan yıllarda geçse himenoplasti ameliyatı ile bekaret tamirinin nasıl mümkün olduğunu, bir bayana kaç defa zar dikimi yapılabileceği bilgisine ulaşmak için kızlık zarı dikimi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Flep yöntemi

Jinekolojide en güvenli ve sonuca götürücü bekaret tamir ameliyatı olan kalıcı kızlık zarı dikiminin teknik olarak nasıl yapıldığını merak ediyorsanız flep yöntemi konulu anlatımımız işinize yarayacaktır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da nisan 2019 tarihlerinde bakireliğe geri dönüş ameliyatlarının ne kadara yapıldığını net olarak öğrenmek için kızlık zarı dikimi fiyatı başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz, yada Bakırköy'deki muayenehanemizi telefonla arayabilir, üzerinden yazarak güncel fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi Tokat

Tokat ili ve ilçelerinde himenoplasti ameliyatı yapan jinekologlar ve kızlık zarı dikimi ücretleri hakkında bilgi almak için kızlık zarı dikimi Tokat konulu yazımıza göz atın.


Kızlık zarı görüntüleri konusu için site kullanım kuralları

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.