Kızlık zarı patlaması

Sadece bizde değil nerdeyse tüm toplumlarda halen bekarete önem veriliyor ve kızlık zarı patlaması veya zedelenmesi durumları evlilik öncesi ilişkilerde önemli hale geliyor, hergün yüzlerce genç bayan bizi arıyor , WhatsApp'tan yazıyor veya yazılarımıza yorum gönderiyor, tam birleşmeli olmayan ön sevişmelerde bekaretlerinin bozulup bozulmadığını merak ediyorlar, özelliklede sürtünme yolu ile az veya çok kızlık kanı ortaya çıkarsa genç kızlara ciddi stress kaynağı oluyor. Kızlık zarının patladığını yada bekaretin bozulduğunu gösteren en önemli belirti kızlık zarı kanamasıdır, miktar olarak birkaç damlada olabilir , çok daha yüksek miktardada olabilir. Kızlık zarı kanı rengi genellikle adet kanından daha açık renktedir, vajina salgısı ile karışınca pembelik şeklindede gelebilir. Kızlık zarı bozulmasında kanama mutlaka olması gereken bir belirti değildir, mesela tam birleşmeli bir cinsel ilişkide hiç kanama olmasa bile kızlık zarı içten ayrışarak bozulur ve kızlık zarı muayenesinde bozulma şeklinde bulgu verir, halk arasında bu tabloya esnek kızlık zarı denir, görünüm ve fonksiyon olarak bozulmuş kızlık zarı ile tamamen aynı özellikleri taşır. Kızlık zarı patlaması acı vermeyebilir veya hafif acı hissedebilirsiniz, bazılarıda belirgin ağrı çekerler, bu durumda kişiden kişiye çok değişir, bizi arayan birçok bayan hiçbirşey hissetmedim ama kan geldi diye anlatırlar bu tabloyu.

Bu yazınızda kızlık zarı patlamasını anlatmak dışında kızlık zarının ne olduğunu, kızlık zarı çeşitlerinin ve şekillerinin nasıl olabileceğini, kızlık zarı bozulması belirtilerini, kızlık zarı bozulmuş vajinanın nasıl görüneceğini, kızlık zarı dikimi hakkında önemli hususları, kızlık zarı dikiminin nasıl yapıldığını, kızlık zarı muayenesini, kızlık zarı diktirme ücretini, kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını, vajina daraltma ameliyatı fiyatlarını, labioplasti operasyonu fiyatlarını ve kürtaj ücretlerinide anlatıyoruz.Kızlık zarı 

Kadın cinsel organlarının en dışında vajina ile küçük dudaklar arasında kişiden kişiye farklı şekillerde olan anatomik oluşum himen yani kızlık zarı olarak adlandırılır. Kızlık zarı tüm toplumlarda bir bayanın cinsel saflığını, temizliğini temsil eder, zira ilk cinsel ilişkide kızlık zarı bozulur ve artık kendiliğinden iyileşmez , bu bayanlarda bakirelikten kadınlığa geçiş olarak adlandırılır, bizim toplumumuzdaki cinsel ritüelde bu cinsel ilişki ile kızlık zarı patlamasına gerdek gecesi, kızlık bozma, bekaretini alma gibi deyimler kullanılır ve gerdek gecesi gelin hanımdan kanlı çarşaf beklenir. Kanlı çarşaf erkek tarafına ulaştığında büyük bir kutlama yapılır. Hanımlarda bekaret şartı insan haklarına aykırıdır ama maalesef toplumun acımasız kuralları asırlardır değişmiyor. Daha fazla bilgi için www.kizlikzarin.com blogumada göz gezdirin.

Kızlık zarı çeşitleri

Bayanlarda çok üzerinde durulan kızlık zarı çeşitleri geniş bir yelpaze ile en sık rastlanandan başlayarak sıralarsak, annüler kızlık zarı yani ortada tek delikli, cribriform kızlık zarı yani elek şelkinde, septal kızlık zarı yani köprüsel, hilal şeklinde lunar kızlık zarı , esnek kızlık zarı ve tam kapalı kızlık zarıdır. Bunlar arasında en fazla konuşulan esnek kızlık zarıdır, zira cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması olmadığı zaman bekaretin önceden bozulup bozulmadığı veya zarın esnek olup olmadığı hep araştırılır. Esnek kızlık zarı bayanlarda %5 oranında rastlanır ve cinsel ilişkide kanama olmasa bile içten ayrışarak bozulur ve sonrasında bozulmuş kızlık zarı görünümüne bürünür. Deteylar için www.kizlikzaricesitleri.com sitemide inceleyin.

Kızlık zarı bozulması

Evlilik öncesi cinsel yakınlaşmalarda tam birleşmeli cinsel ilişki yaşanmasa bile sürtünme şeklinde ön sevişmeler çok sık olarak deneyimleniyor, bu durumda hemen vajina girşinde oldukça zayıf yapıya sahip bekaret zarı himen , sürtünmenin mekanik etkisi ile araya sıkılarak patlayabiliyor, bu durumda ortaya çıkan kızlık zarı bozulması kendini belli belirsiz birkaç damla kanama veya çok daha yüksek miktarda kızlık zarı kanı olarak gösterebiliyor, ne kadar kan geleceği kişiden kişiye çok değişir, ayrıca zar patladığında bazı bayanlar hiçbirşey hissetmez iken bazılarıda acı çeker. Hymenin bozulup bozulmadığını, dahada önemlisi gerdek gecesinde kan gelip gelmeyeceğini ancak kızlık zarı muayenesi yaparak anlayabiliriz. Ayrıntı için www.kizlikzaribozulma.com sitemede bakınız.

Kızlık zarı bozulmuş vajina

Genç bayanlar veya onların erkek partnerleri kızlık zarı bozulmuş vajina ile bakire vajina arasında görünüm olarak ne fark olduğunu çok merak ederler, ama jinekolog olmayan birinin bunu anlaması mümkün değildir. Nerdeyse her bayanda kızlık zarı farklı çeşit ve şekilde olabiliyor, dolayısı ile vajina girişinin görüntüsüne bakarak kızlık zarının bozulup bozulmadığı ancak kızlık zarı muayenesinde kesin olarak söylenebilir.

Kızlık zarı dikimi

Yeniden bakire olmak, yeni ilişkide aynı bir bakire gibi kızlık zarı kanı gelmesini sağlamak amaçlı yapılan kızlık zarı dikimi ameliyatları çok eski zamanlara kadar dayanan bir cerrahi müdahaledir. Son 30 yılda flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonun geliştirilmesi ise himenoplasti dünyasında adeta bir devrim etkisi yaratmıştır. Eski dönemlerde sadece geçici kızlık zarı dikimi yapılırdı ve 1 hafta içinde cinsel ilişkiye girilme mecburiyeti söz konusu idi, fakat flep yönteminde bu kural değişti ve zar diktirme işleminden sonra cinsel ilişkiye girmek için sonsuz zaman kazanılmış oldu. Kızlık zarı dikimi hemen hemen daima lokal anestezi altında yapılan ağrısız bir operasyondur, genel anestezi taleb eden hastalara gereksiz olduğunu söylüyorum, israr edenlerede kızlık zarı dikimini genel anestezi ile yapmak döner bıçağı ile traş olmaya benzer diyorum :) Detaylar için www.kizlikdikim.com sitemede bakın.


Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Bekaret tamiri operasyonları ilgisi olsun veya olmasın birçok kişinin merakını çekmektedir ve akıllarda kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye soru işareti ortaya çıkar. İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi hergün arayan birçok hasta kızlık zarı diktirme konusunda ve bunun için uyguladığımız ameliyat metodlarını sorarlar. Kızlık zarının nasıl dikildiğini veya hymenoplasty operasyonunun nasıl gerçekleştiğini yotube kanalımda temsili bir video animasyonla anlattım, ama text olarakta açıklama yapalım; vajina girişine uygulanan lokal anestezi sonrası bozulmuş kızlık zarına komşu vajina iç duvarından ince bir flep tabakası kaldırılır ve kızlık zarı ringine karşılıklı dikilir, böylece 5 mm lik bir adet açıklığı dışında vajina girişi tamemen kızlık zarı ile örtülmüş oluyor. Zar dikim ameliyatı yaklaşık 30 dakika sürer ve sonrasında yürüyüp gidebilirsiniz. Detaylı bilgi için www.kizlikzaridikiminasilyapilir.com blogumuda inceleyin.


Kızlık zarı muayenesi

Kızlık zarınızla alakalı tüm şüpheleriniz, yada başınızdan geçen bir cinsel yakınlaşmanın kızlık zarınıza bir zarar verip vermediği konusunda tüm detayları ancak bir jinekolog tarafınca yapılan kızlık zarı muayenesi ile anlayabilirsiniz. Halk arasında bekaret kontrolü veya kızlık testi gibi isimlerde verilen zar muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz, hatta kızlık zarına temas bile edilmeden kontrol edilir. Kızlık zarı muayene esnesinda sağlam olan kızlık zarınızın bozulma ihtimali, yada kısmen zedelenmiş veya çentiklenmiş bir zarın daha fazla zarar görmesi gibi bir ihtimal yoktur. Bu konuda detaylar için www.kizlikzarimuayene.com web sayfamada bakınız.


Kızlık zarı diktirme ücreti

Hymenoplasty ameliyatlarında maliyetler öncelikle merak edilir ve birçok bayan ulaşılmaz rakamlar olacağını zanneder ama merak etmeyin sandığınız gibi değil. 2019 senesi İstanbul'da kızlık zarı diktirme ücreti sizin listeden seçeceğiniz ameliyat çeşidine göre değişmektedir. mesela vakaların %90'ı tarafınca istenen yani en popüler bekaret tamir operasyonu olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları asgari ücretle bile çalışıyor olsanız ödeyebileceğiniz seviyelerde iken listedeki en ucuz kızlık zarı tamir ücreti ise geçici zar dikimdir. Bunların dışında bekaret diktirme ile birlikte vajina daraltma veya labioplasti gibi ek müdahaleleride aynı seansta istiyorsanız maliyetlerde bir miktar artış olacaktır, yada daha zor yırtılan çift kat flep olacaksa. Bu konuda geniş bilgi için www.kizlikzaridikimifiyat.com sitemede bakınız.

Kızlık zarı diktirenlerin yorumları

Kızlık zar diktirmek isteyen genç bayanlar interneti önlerine alıp daha önce bu konuda tecrübe yaşamış ablalarının yani kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını okumak isterler, böylece zar diktirdikten sonra gerdek gecesinde kızlık zarı kanı geleceğinden emin olmaya ihtiyaç duyarlar. Aslında biraz mahrem bir kon u olduğu için size çok yakın bir bayan bile ben eniştenle evlenmeden önce kızlık zarımı diktirmiştim ve seninle deneyimlerimi paylaşayım demez, daima gizli tutulması gereken konularıdr, ama bazı hastalar blog sayfalarımıza isimsiz yorumlar bırakarak genç kız kardeşlerine rehberlik etmektedir. Bu konuda geniş bilgi için www.kizlikzaridikimiyorumlari.com sitemede bakınız.


Vajina daraltma ameliyatı fiyatı

Cinsel ilişkide vajinada bolluk hissedilmesi, vajina içine hava kaçması ve cinsel haraketler esnasında gaz çıkartır gibi istenmeyen sesler ortaya çıkması seks kalitesini düşüren unsurlardır. Bu durum sıklıkla normal vajinal doğum yapan bayanlarda ve yoğun cinsel hayatı olanlarda görülür , ayrıca yapısal olarakta bazı bayanların vajinası büyük olabilir. Bu gibi durumlarda jinekolojik operasyonlardan vajina daraltma ameliyatı yapılabilir, genişlemiş olan vajina iç dikişlerle kalıcı olarak daraltılır, 1 aylık iyileşme süresinde yapılan işleme ait iz kalmaz ve bakirelik seviyelerinde darlık elde edilir. Yanık izi kalması, yanıklardan dolayı his kaybı olması , renk kararması gibi istenmeyen sonuçlarından dolayı lazerle vajina daraltma tavsiye etmiyoruz. 2019 senesi için İstanbul'da vajina daraltma ameliyatı fiyatları ortalama ....tl civarıdır. Geniş bilgi için www.vajinadaraltmafiyatlari.com blogumada bakınız.


Labioplasti ameliyatı fiyatı

Bacak arasında vajina içinden sarkan et parçası, küçük dudaklarda bollaşma ve düzensiz büyük hacimli görünüm birçok bayanı rahatsız eder ve cinsel özgüven kaybına yol açar, bu durumda labioplasti ameliyatı dediğimiz vajinal dudaklardaki fazlalıkların alınması ve dudak boyutunun küçültülmesi operasyonu uyguluyoruz, böylece bacak arasındaki cinsel yarık çok daha estetik bir görünüm kazanır ve bikini giyildiğinde erkek yumurtası gibi şişlik ortadan kalkar. 2019 yılı için İstanbul'da labioplasti ameliyatı fiyatları yaklaşık ....tl civarıdır. Ayrıntılar için www.labioplastifiyatlari.com sitemede bakınız.


Kürtaj fiyatları

Plan dışı bir gebelik hızla akan metropol yaşantısında tüm dengeleri değiştiren bir haber olabilir sizin için, özelliklede çocuk büyütecek alt yapıyı henüz kurmadıysanız, yol arjadaşınızla medeni kanun önünde herhangi bir anlaşmanız yoksa çocuk aldırmak dışınca çare aklınıza gelmez. Yürürlükte olan kürtaj yasasına göre 10 haftalık süreyi geçmediğiniz sürece kürtaj yaptırabilirsiniz. Resmi nikahlı iseniz eş rızasına ihtiyacınız olacak. 2019 senesi için İstanbul'da kürtaj fiyatları birçok kürtaj yapan yerde gebelik haftasına endekslenmiştir. Kürtaj ücretleri hakkında geniş bilgi için www.kurtajucretim.com bloguma bakabilirsiniz.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Kızlık zarı görüntüleri

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.