Kızlık zarı patlaması

Sadece bizde değil nerdeyse tüm toplumlarda halen bekarete önem veriliyor ve kızlık zarı patlaması veya zedelenmesi durumları evlilik öncesi ilişkilerde önemli hale geliyor, hergün yüzlerce genç bayan bizi arıyor , WhatsApp'tan yazıyor veya yazılarımıza yorum gönderiyor, tam birleşmeli olmayan ön sevişmelerde bekaretlerinin bozulup bozulmadığını merak ediyorlar, özelliklede sürtünme yolu ile az veya çok kızlık kanı ortaya çıkarsa genç kızlara ciddi stress kaynağı oluyor. Kızlık zarının patladığını yada bekaretin bozulduğunu gösteren en önemli belirti kızlık zarı kanamasıdır, miktar olarak birkaç damlada olabilir , çok daha yüksek miktardada olabilir. Kızlık zarı kanı rengi genellikle adet kanından daha açık renktedir, vajina salgısı ile karışınca pembelik şeklindede gelebilir. Kızlık zarı bozulmasında kanama mutlaka olması gereken bir belirti değildir, mesela tam birleşmeli bir cinsel ilişkide hiç kanama olmasa bile kızlık zarı içten ayrışarak bozulur ve kızlık zarı muayenesinde bozulma şeklinde bulgu verir, halk arasında bu tabloya esnek kızlık zarı denir, görünüm ve fonksiyon olarak bozulmuş kızlık zarı ile tamamen aynı özellikleri taşır. Kızlık zarı patlaması acı vermeyebilir veya hafif acı hissedebilirsiniz, bazılarıda belirgin ağrı çekerler, bu durumda kişiden kişiye çok değişir, bizi arayan birçok bayan hiçbirşey hissetmedim ama kan geldi diye anlatırlar bu tabloyu.

Bu yazınızda kızlık zarı patlamasını anlatmak dışında kızlık zarının ne olduğunu, kızlık zarı çeşitlerinin ve şekillerinin nasıl olabileceğini, kızlık zarı bozulması belirtilerini, kızlık zarı bozulmuş vajinanın nasıl görüneceğini, kızlık zarı dikimi hakkında önemli hususları, kızlık zarı dikiminin nasıl yapıldığını, kızlık zarı muayenesini, kızlık zarı diktirme ücretini, kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını, vajina daraltma ameliyatı fiyatlarını, labioplasti operasyonu fiyatlarını ve kürtaj ücretlerinide anlatıyoruz.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0212 227 5519 
0532 221 3007 
0542 215 7274 WhatsApp
İncirli Caddesi no:9/8 kat 2 Ceylan Apt. Bakırköy İstanbul ( Kemerburgaz Üniversitesi yanı , Kaymakamlığın az yukarısı, Bakırköy meydana çok yakınız )
Metrobüs : İncirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyünüz,
Vapur : Bakırköyde inip meydana yürüyün.
Uçak : Atatürk havalimanına taxi ile 10 dak. ( İstanbul dışından gelen hastalar yarım saatte işlemini yaptırıp aynı gün geri uçabilirler )
Şehirlerarası Otobüs : Esenler otogarından metro ile 10 dak. )
www.Twitter.com/jinekologdr
www.Facebook.com/kurtajfiyatlari
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com

Kızlık zarı 

Kadın cinsel organlarının en dışında vajina ile küçük dudaklar arasında kişiden kişiye farklı şekillerde olan anatomik oluşum himen yani kızlık zarı olarak adlandırılır. Kızlık zarı tüm toplumlarda bir bayanın cinsel saflığını, temizliğini temsil eder, zira ilk cinsel ilişkide kızlık zarı bozulur ve artık kendiliğinden iyileşmez , bu bayanlarda bakirelikten kadınlığa geçiş olarak adlandırılır, bizim toplumumuzdaki cinsel ritüelde bu cinsel ilişki ile kızlık zarı patlamasına gerdek gecesi, kızlık bozma, bekaretini alma gibi deyimler kullanılır ve gerdek gecesi gelin hanımdan kanlı çarşaf beklenir. Kanlı çarşaf erkek tarafına ulaştığında büyük bir kutlama yapılır. Hanımlarda bekaret şartı insan haklarına aykırıdır ama maalesef toplumun acımasız kuralları asırlardır değişmiyor. Daha fazla bilgi için www.kizlikzarin.com blogumada göz gezdirin.

Kızlık zarı çeşitleri

Bayanlarda çok üzerinde durulan kızlık zarı çeşitleri geniş bir yelpaze ile en sık rastlanandan başlayarak sıralarsak, annüler kızlık zarı yani ortada tek delikli, cribriform kızlık zarı yani elek şelkinde, septal kızlık zarı yani köprüsel, hilal şeklinde lunar kızlık zarı , esnek kızlık zarı ve tam kapalı kızlık zarıdır. Bunlar arasında en fazla konuşulan esnek kızlık zarıdır, zira cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması olmadığı zaman bekaretin önceden bozulup bozulmadığı veya zarın esnek olup olmadığı hep araştırılır. Esnek kızlık zarı bayanlarda %5 oranında rastlanır ve cinsel ilişkide kanama olmasa bile içten ayrışarak bozulur ve sonrasında bozulmuş kızlık zarı görünümüne bürünür. Deteylar için www.kizlikzaricesitleri.com sitemide inceleyin.

Kızlık zarı bozulması

Evlilik öncesi cinsel yakınlaşmalarda tam birleşmeli cinsel ilişki yaşanmasa bile sürtünme şeklinde ön sevişmeler çok sık olarak deneyimleniyor, bu durumda hemen vajina girşinde oldukça zayıf yapıya sahip bekaret zarı himen , sürtünmenin mekanik etkisi ile araya sıkılarak patlayabiliyor, bu durumda ortaya çıkan kızlık zarı bozulması kendini belli belirsiz birkaç damla kanama veya çok daha yüksek miktarda kızlık zarı kanı olarak gösterebiliyor, ne kadar kan geleceği kişiden kişiye çok değişir, ayrıca zar patladığında bazı bayanlar hiçbirşey hissetmez iken bazılarıda acı çeker. Hymenin bozulup bozulmadığını, dahada önemlisi gerdek gecesinde kan gelip gelmeyeceğini ancak kızlık zarı muayenesi yaparak anlayabiliriz. Ayrıntı için www.kizlikzaribozulma.com sitemede bakınız.

Kızlık zarı bozulmuş vajina

Genç bayanlar veya onların erkek partnerleri kızlık zarı bozulmuş vajina ile bakire vajina arasında görünüm olarak ne fark olduğunu çok merak ederler, ama jinekolog olmayan birinin bunu anlaması mümkün değildir. Nerdeyse her bayanda kızlık zarı farklı çeşit ve şekilde olabiliyor, dolayısı ile vajina girişinin görüntüsüne bakarak kızlık zarının bozulup bozulmadığı ancak kızlık zarı muayenesinde kesin olarak söylenebilir.

Kızlık zarı dikimi

Yeniden bakire olmak, yeni ilişkide aynı bir bakire gibi kızlık zarı kanı gelmesini sağlamak amaçlı yapılan kızlık zarı dikimi ameliyatları çok eski zamanlara kadar dayanan bir cerrahi müdahaledir. Son 30 yılda flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonun geliştirilmesi ise himenoplasti dünyasında adeta bir devrim etkisi yaratmıştır. Eski dönemlerde sadece geçici kızlık zarı dikimi yapılırdı ve 1 hafta içinde cinsel ilişkiye girilme mecburiyeti söz konusu idi, fakat flep yönteminde bu kural değişti ve zar diktirme işleminden sonra cinsel ilişkiye girmek için sonsuz zaman kazanılmış oldu. Kızlık zarı dikimi hemen hemen daima lokal anestezi altında yapılan ağrısız bir operasyondur, genel anestezi taleb eden hastalara gereksiz olduğunu söylüyorum, israr edenlerede kızlık zarı dikimini genel anestezi ile yapmak döner bıçağı ile traş olmaya benzer diyorum :) Detaylar için www.kizlikdikim.com sitemede bakın.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Bekaret tamiri operasyonları ilgisi olsun veya olmasın birçok kişinin merakını çekmektedir ve akıllarda kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye soru işareti ortaya çıkar. İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi hergün arayan birçok hasta kızlık zarı diktirme konusunda ve bunun için uyguladığımız ameliyat metodlarını sorarlar. Kızlık zarının nasıl dikildiğini veya hymenoplasty operasyonunun nasıl gerçekleştiğini yotube kanalımda temsili bir video animasyonla anlattım, ama text olarakta açıklama yapalım; vajina girişine uygulanan lokal anestezi sonrası bozulmuş kızlık zarına komşu vajina iç duvarından ince bir flep tabakası kaldırılır ve kızlık zarı ringine karşılıklı dikilir, böylece 5 mm lik bir adet açıklığı dışında vajina girişi tamemen kızlık zarı ile örtülmüş oluyor. Zar dikim ameliyatı yaklaşık 30 dakika sürer ve sonrasında yürüyüp gidebilirsiniz. Detaylı bilgi için www.kizlikzaridikiminasilyapilir.com blogumuda inceleyin.

Kızlık zarı muayenesi

Kızlık zarınızla alakalı tüm şüpheleriniz, yada başınızdan geçen bir cinsel yakınlaşmanın kızlık zarınıza bir zarar verip vermediği konusunda tüm detayları ancak bir jinekolog tarafınca yapılan kızlık zarı muayenesi ile anlayabilirsiniz. Halk arasında bekaret kontrolü veya kızlık testi gibi isimlerde verilen zar muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz, hatta kızlık zarına temas bile edilmeden kontrol edilir. Kızlık zarı muayene esnesinda sağlam olan kızlık zarınızın bozulma ihtimali, yada kısmen zedelenmiş veya çentiklenmiş bir zarın daha fazla zarar görmesi gibi bir ihtimal yoktur. Bu konuda detaylar için www.kizlikzarimuayene.com web sayfamada bakınız.

Kızlık zarı diktirme ücreti

Hymenoplasty ameliyatlarında maliyetler öncelikle merak edilir ve birçok bayan ulaşılmaz rakamlar olacağını zanneder ama merak etmeyin sandığınız gibi değil. 2016 senesi İstanbul'da kızlık zarı diktirme ücreti sizin listeden seçeceğiniz ameliyat çeşidine göre değişmektedir. mesela vakaların %90'ı tarafınca istenen yani en popüler bekaret tamir operasyonu olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları asgari ücretle bile çalışıyor olsanız ödeyebileceğiniz seviyelerde iken listedeki en ucuz kızlık zarı tamir ücreti ise geçici zar dikimdir. Bunların dışında bekaret diktirme ile birlikte vajina daraltma veya labioplasti gibi ek müdahaleleride aynı seansta istiyorsanız maliyetlerde bir miktar artış olacaktır, yada daha zor yırtılan çift kat flep olacaksa. Bu konuda geniş bilgi için www.kizlikzaridikimifiyat.com sitemede bakınız.

Kızlık zarı diktirenlerin yorumları

Kızlık zar diktirmek isteyen genç bayanlar interneti önlerine alıp daha önce bu konuda tecrübe yaşamış ablalarının yani kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını okumak isterler, böylece zar diktirdikten sonra gerdek gecesinde kızlık zarı kanı geleceğinden emin olmaya ihtiyaç duyarlar. Aslında biraz mahrem bir kon u olduğu için size çok yakın bir bayan bile ben eniştenle evlenmeden önce kızlık zarımı diktirmiştim ve seninle deneyimlerimi paylaşayım demez, daima gizli tutulması gereken konularıdr, ama bazı hastalar blog sayfalarımıza isimsiz yorumlar bırakarak genç kız kardeşlerine rehberlik etmektedir. Bu konuda geniş bilgi için www.kizlikzaridikimiyorumlari.com sitemede bakınız.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatı

Cinsel ilişkide vajinada bolluk hissedilmesi, vajina içine hava kaçması ve cinsel haraketler esnasında gaz çıkartır gibi istenmeyen sesler ortaya çıkması seks kalitesini düşüren unsurlardır. Bu durum sıklıkla normal vajinal doğum yapan bayanlarda ve yoğun cinsel hayatı olanlarda görülür , ayrıca yapısal olarakta bazı bayanların vajinası büyük olabilir. Bu gibi durumlarda jinekolojik operasyonlardan vajina daraltma ameliyatı yapılabilir, genişlemiş olan vajina iç dikişlerle kalıcı olarak daraltılır, 1 aylık iyileşme süresinde yapılan işleme ait iz kalmaz ve bakirelik seviyelerinde darlık elde edilir. Yanık izi kalması, yanıklardan dolayı his kaybı olması , renk kararması gibi istenmeyen sonuçlarından dolayı lazerle vajina daraltma tavsiye etmiyoruz. 2016 senesi için İstanbul'da vajina daraltma ameliyatı fiyatları ortalama ....tl civarıdır. Geniş bilgi için www.vajinadaraltmafiyatlari.com blogumada bakınız.

Labioplasti ameliyatı fiyatı

Bacak arasında vajina içinden sarkan et parçası, küçük dudaklarda bollaşma ve düzensiz büyük hacimli görünüm birçok bayanı rahatsız eder ve cinsel özgüven kaybına yol açar, bu durumda labioplasti ameliyatı dediğimiz vajinal dudaklardaki fazlalıkların alınması ve dudak boyutunun küçültülmesi operasyonu uyguluyoruz, böylece bacak arasındaki cinsel yarık çok daha estetik bir görünüm kazanır ve bikini giyildiğinde erkek yumurtası gibi şişlik ortadan kalkar. 2016 yılı için İstanbul'da labioplasti ameliyatı fiyatları yaklaşık ....tl civarıdır. Ayrıntılar için www.labioplastifiyatlari.com sitemede bakınız.

Kürtaj fiyatları

Plan dışı bir gebelik hızla akan metropol yaşantısında tüm dengeleri değiştiren bir haber olabilir sizin için, özelliklede çocuk büyütecek alt yapıyı henüz kurmadıysanız, yol arjadaşınızla medeni kanun önünde herhangi bir anlaşmanız yoksa çocuk aldırmak dışınca çare aklınıza gelmez. Yürürlükte olan kürtaj yasasına göre 10 haftalık süreyi geçmediğiniz sürece kürtaj yaptırabilirsiniz. Resmi nikahlı iseniz eş rızasına ihtiyacınız olacak. 2016 senesi için İstanbul'da kürtaj fiyatları birçok kürtaj yapan yerde gebelik haftasına endekslenmiştir. Kürtaj ücretleri hakkında geniş bilgi için www.kurtajucretim.com bloguma bakabilirsiniz.

Jinekolog Op Dr Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli cad no 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp

Yorumlar

 1. Kızlık Zarı Bozulması: Turgay bey hayırlı akşamlar sizinle önemli birşey konuşmak istiyorum müsait olduğunuzda geri dönüş yaparsanız cok memnun olurum.
  9 12 2015, 21:55 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  9 12 2015, 21:55 - Kızlık Zarı Bozulması: Sayfanızı Bayadır takip ediyorum
  9 12 2015, 21:56 - Kızlık Zarı Bozulması: Sormamam gereken sorularıda biliyorum ama maddi gelirim olmadıgından baska bir Cagre bulamadım yardımınıza iktiyacım var
  9 12 2015, 22:13 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  9 12 2015, 22:14 - Kızlık Zarı Bozulması: Bugun kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik o bölgesine hic penisimi değdirmedim ama nedense bir anda kucağımdan kalkmak isterken penisimin ucu onun bölgesine değdi yani kesinlikle tam olarak girmedi yani sadece ucu değdi sert bir şekilde ama anlamadığımız fena bir şekilde kan geldi korkumuzdan uzman bir doktora gidemiyoruz ücretide malum belli yardımınız olursa cok sevinirim
  9 12 2015, 22:15 - Jin op dr turgay karakaya: Bu durumda bozulduğu anlaşılıyor ama dikim yaparız eskisi gibi olur
  9 12 2015, 22:17 - Kızlık Zarı Bozulması: Kan gelmiş olması mı onu gösteriyor
  9 12 2015, 22:40 - Jin op dr turgay karakaya: Evet

  YanıtlaSil
 2. Çift Kat Flep Yöntemi: Merabalar...kizlik zari dikimi fiyati kac tl,ogrenebilirmiyim ?
  05 01 2016, 14:20 - Çift Kat Flep Yöntemi: Bilgi verdiginiz icin tesekkur ederim..peki bisey sorcamda ben kizlik zarimin bozuldugundan eminim cunku cok asiri kan geldi yaklasik yarim saat baya kanamam oldu,yine muayene olmam sartmi illa ?
  05 01 2016, 14:26 - Çift Kat Flep Yöntemi: Ayrica kalici kizlik zari diktirmek istiyorum pisikolojimin rahatlamasi acisindan ama vajinam cok dar ilk kez iliski yasadim..ustte yazmissinizda cift kat flep yontemi daha cok vajina girisi buyuk bayanlara uygundur,peki benim kalicimi diktirmem lazim yoksa gecici mi ?
  05 01 2016, 14:27 - Çift Kat Flep Yöntemi: Yardimci olursaniz cok memnun olurum
  05 01 2016, 14:28 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kalıcı
  05 01 2016, 14:30 - Çift Kat Flep Yöntemi: Vajina girisim buyuk degil yalniz sorun olur mu ?
  05 01 2016, 14:44 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Hayır daha iyi
  05 01 2016, 14:47 - Çift Kat Flep Yöntemi: Peki flep yontemi kalici kizlik zari,vajina girisi daha buyuk olan bayanlara uygun olmasi ne? aciklarmisiniz lutfen kafama takildi ?
  05 01 2016, 14:48 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Çift kat flep o
  05 01 2016, 14:49 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Normal flep dar olanlar için
  05 01 2016, 14:50 - Çift Kat Flep Yöntemi: Bitane flep oldugunu dusunmustum ozur dilerim.cok tesekkur ederim
  05 01 2016, 14:51 - Çift Kat Flep Yöntemi: Peki bisey sorabilirmiyim ?
  05 01 2016, 14:52 - Çift Kat Flep Yöntemi: Neden cok kanamam oldu ?
  05 01 2016, 14:52 - Çift Kat Flep Yöntemi: Cok korktumda
  05 01 2016, 14:53 - Çift Kat Flep Yöntemi: Normal mi sizce ?
  05 01 2016, 14:54 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Damara denk gelmiştir.. normal
  05 01 2016, 14:56 - Çift Kat Flep Yöntemi: Cok tesekkur ederim yakin zamanda gelmeyi dusunuyorum
  05 01 2016, 14:56 - Çift Kat Flep Yöntemi: İyi gunler.
  05 01 2016, 14:57 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Sizede..

  YanıtlaSil
 3. Hocam kızlık zarı patladı sevgilimin yardım için ulaştım kolay gelsin bişey danışabilir miyim
  26 02 2016, 20:37 - -: Ben sizinle bişey danışmak istedim de acaba müsait misiniz
  26 02 2016, 20:38 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  26 02 2016, 20:41 - -: Hocam BN bugün kız arkadaşımın kızlık zarını bozdum ama pişman oldum
  26 02 2016, 20:41 - Jin op dr turgay karakaya: Filmi geri sarsak ?
  26 02 2016, 20:43 - -: Nasıl yani anlamadım
  26 02 2016, 20:49 - Jin op dr turgay karakaya: Zarı dikebiliriz ve bakirelik geri gelir
  26 02 2016, 20:50 - -: Peki fiyat
  26 02 2016, 21:06 - -: Hocam bu ne kadar fiyattır acaba geleceğiz
  26 02 2016, 21:11 - Jin op dr turgay karakaya:
  26 02 2016, 21:31 - -: Hımm bu her yerde mi aynıdır yoksa değişiyor mu hocam sizin adresinizi aldım diktirmeye geleceğiz bi aya kadar bu fiyat her yerde aynı mı
  26 02 2016, 21:46 - Jin op dr turgay karakaya: Diğer yerleri bilmiyorum. Dikim çok hassas bir işlemdir. Sonuç garantisi verebilmek önemlidir
  26 02 2016, 21:53 - -: Peki sizin ki sonuç garantisi veriyor musunuz
  26 02 2016, 21:55 - Jin op dr turgay karakaya: Evet 27 senedir
  26 02 2016, 21:56 - -: Hımm peki hocam Teşkler sizin adresinizi aldım muhakkak bir aya kadar geleceğiz o Zaman sizi ararım
  26 02 2016, 21:56 - -: Oldu hocam iyi geceler kendinize ii bakın
  26 02 2016, 22:00 - Jin op dr turgay karakaya: Sizde
  26 02 2016, 22:01 - -: Teşkler

  YanıtlaSil
 4. Merhaba hocam kızlık zarım patladı konuyla ilgili ne yapabilirim
  25 02 2016, 09:49 - -: Hocam bize birşey sorucam
  25 02 2016, 09:49 - -: Kalici kizlik.zari fiyati nakadar
  25 02 2016, 09:49 - -: Yanınıza gelicem
  25 02 2016, 09:50 - -: Cvp verir lutfen
  25 02 2016, 09:50 - -: Kalici istiyorum oluyomu
  25 02 2016, 09:57 - -: ???,
  25 02 2016, 10:08 - -: Cvp vernicemisiniz
  25 02 2016, 10:08 - -: Hocam
  25 02 2016, 10:16 - -: Hocam kalıcı nakadr bana onu söylemisin
  25 02 2016, 10:19 - Jin op dr turgay karakaya:
  25 02 2016, 10:20 - -: KALİCİ Mİ HOCAM
  25 02 2016, 10:20 - -: Peki hocam.
  25 02 2016, 10:21 - -: ?
  25 02 2016, 10:21 - Jin op dr turgay karakaya: Evet kalıcı flep
  25 02 2016, 10:22 - -: Tamam hocam inşallah gelicem yaniniza
  25 02 2016, 10:29 - Jin op dr turgay karakaya: Ok
  25 02 2016, 10:38 - -: Çok saol hocam
  25 02 2016, 10:38 - -: İndirim yokmu
  25 02 2016, 10:38 - -: Bu para bana çok geldi
  25 02 2016, 10:53 - Jin op dr turgay karakaya: %10 nakit indirimi yapalım olur
  25 02 2016, 10:54 - -: Peki hocam
  25 02 2016, 10:54 - -: Teşekkür ederim
  25 02 2016, 11:02 - Jin op dr turgay karakaya: R e

  YanıtlaSil
 5. Merabalar zarım patladı ve hemen internet sitenizde herseyi okudum birçok kızla aynı durumdan muzdaribim bende erkek arkadaşım ayrıldı ve ben ne yapacağımı şaşırdım internet te sizi gördüm bi danışmak istedim ücretlerinizi öğrenmek istedim birde etrafimdaki insanlar anlarmilar ağrım yada yürümemde bir sorum olacakmi lütfen aydinlatin beni
  10 03 2016, 09:41 - -: Kalıcı kızlık zarı dikimini öğrenmek istiyorum birde daraltma gerekiyormu onu anlayamadım

  YanıtlaSil
 6. Iyi akşamlar kızlık zarı patlaması için tlf numaranızı internetten aldım daha önceki nişanlımla ilişkim oldu kalp rahatsızlığı nedeni ile kaybettim çok fazla ilişkimiz olmadı şuan ciddi giden bir beraberliğim var bu yüzden ne yapmalıyım onarma olur mu fiyat ne kadar bunların hakkında bilgi almak istiyordum
  21 03 2016, 20:18 - Jin op dr turgay karakaya: Seçin :

  YanıtlaSil
 7. Iyi gunler foktor bey bn sizdd daha once kızlık zarı patlaması için kalici kizlik zari dikimi yaptrmistm bna evlenmeden once bi muayne olmaya gelin demistiniz ismim g.. musaitseniz yarin ben bi muayne olmaya gelmek istyrm muayne ucretlimi
  6 06 2016, 20:09 - Jin op dr turgay karakaya: Ücretsizdir ilk sene
  6 06 2016, 20:09 - Jin op dr turgay karakaya: Yarın gelin
  6 06 2016, 20:14 - -: Peki saat kacta geliyim
  6 06 2016, 20:15 - Jin op dr turgay karakaya: 14
  6 06 2016, 20:15 - -: Peki saolun

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Kızlık Zarıyla İlgili 5 Önemli Konu , Kızlık Zarı Dikimi , Kalıcı Zar Onarımı , Geçici Dikimler , Himenoplasti