Kızlık zarı dikimi


Himenoplasti yani kızlık zarı dikimi İstanbul'da 2019 yılı için jinekolojide en çok yapılan operasyonlardan biri olmuştur. Kaza sonucu bakretiniz kaybetmiş olabilirsiniz, yada aktif bir cinsel yaşantıdan sonra yeni bir ilişkiye başlamak isteyebilirsiniz, bunun dışında sürtünme şeklinde ön sevişme sonucu kızlık zarı yırtılmışta olabilir , sebep her ne olursa olsun , her durumda kızlık zarı dikimi yapılabilir , hatta defalarca kürtaj olmuşta olabilirdiniz , hiçbirşey farketmez yinede himenoplasti yaptırabilirsiniz. İstanbul'da kızlık zarı dikimi 2 farklı metodla yapılır , özellikle himenoplasti üzerine fokuslanmış kızlık zarı diken doktorlarda hastaların %90'ıan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi uygulanır , zaten taleplerde o yöntededir. Kalan %10 lık kesim ise geçici kızlık zarı dikimi tercih eder , ama onlar daha fazla acelesi olan ve sürpriz cinsel ilişkiye girecek olanlardır. Bu yazımızda kızlık zarı dikimini detaylandırırken , kızlık zarı dikimi fiyatı , kalıcı kızlık zarı dikimi , flep yöntemi , geçici kızlık zarı dikimi , çift kat flep yöntemi, kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı diktirenlerin yorumları , kızlık zarı dikimi + vajina daraltma ameliyatı gibi konularada bakıyoruz.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Bekaret zarı diktirme ücretleri İstanbul'da 2019 yılı ücret seviyelerine göre , dolarında son zamanlardaki tırmanışını göz önüne alırsak yaklaşık olarak ....tl seviyelerindne başlar ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları , çift kat flep ücreti ve himenoplasti ile vajina daraltma ameliyatının kombine yapıldığı operasyonlarda kademeli olarak yükselir. Kızlık zarı dikimi öncesi mutlaka her hastaya kızlık zarı muayenesi yapılır , kızlık testi fiyatı genellikle ...tl olmasına rağmen dikim öncesi yapılan bekaret kontrolleri için ayrıca ücret istenmez.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

En iyi bekaret diktirme metodu kalıcı kızlık zarı dikimidir , flep yöntemide denilen yada yurtdışındaki adı ile allogreft himenoplastinin avantajlarının başında hastaya sonsuz bir zaman vermesi gelir, ayrıca kanıyla canıyla orijinal kızlık zarından nerdeyse farksızdır , adeta bakirelik günlerinize geri dönmek gibidir. Şimdi kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminin nasıl yapıldığını anlatalım birazda ; hastanın bize ulaşması ,ön görüşme ve kızlık zarı muayenesi ile bekaretin bozulduğunun netleştirilmesi ile işe başlanır , daha sonra hasta ile yapacağımız kızlık zarı dikimi ameliyatının detaylarını konuşuruz , kalıcı kızlık zarı dikimi ile vajina daraltma ameliyatı sıklıkla birlikte talep edilir ve daha sonra hastanın vajina girişine lokal anestezik ilaç yapılır , böylece hasta dikim esnasında ve kızlık zarı dikimi sonrası herhangi bir acı hissetmez , artık operasyona hazırdır , vajina yan duvarından ince bir flep tabakası mukoza kaldırılır ve kızlık zarı ringine dikim yapılır , flebin diğer ucu vajina duvarındaki yerinde sabit bırakılır , böylece vajina duvarından gelen tüm kan damarları yeni oluşturulan kızlık zarının içindede yollarına devam ederek zar içi aktif kan dolaşımı sağlanmış olur , bu bize herhangi bir zamanda girilecek cinsel ilişkide kızlık zarı yırtıldığı zaman kızlık zarı kanamasını büyük oranda garanti eder. Flep yöntemi ameliyatı yaklaşık 25 dakika sürer ve sonrasında yürüyerek işinize gücünüze geri dönebilirsiniz. Dikişler 20 günde iyileşir ve artık ne zaman isterseniz cinsel ilişkiye girebilirsiniz , bu süre birkaç günde olabilir , yıllar sonrada olabilir. İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi ücretleri ....tl civarından başlar.

Kızlık zarı dikimi sonrası 

Himenoplasti ameliyatı sonrası dikişler 20 günde iyileşir ama bu sizin çalışma hayatınızı veya sosyal haraketlerinizi etkilemez , dikimden hemen sonra yürüyüp gidebilirsiniz , uzun seyehate çıkabilirsiniz , yada dikim için uzak illerden uçakla gelip aynı gün geri dönebilirsiniz. Peki kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat etmek gerekiyor ? ilk günler hafif yan oturmakta fayda var , yine ilk hafta banyonuzu ayakta duş şeklinde yapın , küvete oturmayın , ilk 20 gün denize veya havuza girmeyin, bisiklete ve ata binmeyin , aşırı bacak açmayı gerektiren sporları ilk ay yapmayın. Günde birkerede size verdiğimiz pansumanı uygularsanız herşey yolunda gidecektir.

Geçici kızlık zarı dikimi

Artık önemini yitirmiş eski bir himenoplasti metodu olan geçici kızlık zarı dikimi günümüzde hastaların ancak %10 tarafınca tercih ediliyor , kalan %90'lık kesim flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi istiyor. Geçici dikime geri dönersek , çok daha kolay ve basit bir operasyondur , eski kızlık zarı parçaları yeniden birbirine dikilir , ama kızlık zarı dokusunun iyileşme özelliği olmadığı için yapılan operasyondan 10 gün sonra dikişler kendiliğinden patlar ve kızlık zarı spontan olarak bozulur , bu süre içinde cinsel ilişkiye girilirse kızlık zarı kanaması ortaya çıkar. İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık ....tl dir.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Kızlık zarı görüntüleri

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.