Kızlık zarı

Kızlık zarı latince adı ile himen veya hymen bayanların dış genitaliasında vajina girişinden yaklaşık 2cm kadar içeride , histolojik olarak yani doku tipi olarak vajinayı kaplayan epitelle aynı yapıda olan anatomik bir bariyerdir. Kızlık zarı ne işe yarar dersiniz , yaradan onu neden oraya yerleştirmiş acaba , mutlaka bir sebebi olmalı , evet önemli bir vazifesi var ama sakın bayanların namus bekçisi olsun diye oraya konduğunu zannetmeyin, kızlık zarı cinsel olgunluk çağından önce yani erkek cinsel organı ile tanışmadığı yıllarda dış ortamdan gelebilecek mikrobik ajanların rahim boşluğuna ulaşmasını engellemek için oraya konmuştur. Günümüzde kızlık zarı dinsel , kültürel ve geleneksel bir sayaç gibi düşünülür , halen uzay çağında bile , birçok erkek evleneceği kadının daha önce cinsel ilişkiye girip girmediğini anlayabilmek için yaşayacağı cinsel ilişkide kanama olup olmamasına bakar. Kanama yoksa onun kafasında birtek sonuç üretilir , bu hanım daha önce başka bir erkekle cinsel ilişki kurmuştur. Kızlık zarı az gelişmiş kültürlerde çok tehlikeli olabilir , hatta eşi bakire çıkmayan birçok erkek cinayete varan sert reaksiyonlar bile gösterebilmektedir.
Kızlık zarı ile ilgili çok sayıda soru geliyor, kızlık zarı nedir , kızlık zarı nerededir, kızlık zarı ne işe yarar, kızlık zarı ne renktir , kızlık zarı dikilir mi , kalıcı kızlık zarı dikimi kaç yıl dayanır , geçici kızlık zarı dikimi kaç gün gider, kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı dikimi fiyatı ne kadardır, kızlık zarı diktirenlerin yorumları nedir , esnek kızlık zarı kanar mı ? Gibi birçok sual geliyor. Kızlık zarı ve hinemoplasti ameliyatları hakkında geniş bilgiler veriyoruz.


Kızlık zarı dikimi fiyatları

2019 yılında İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları yani himenoplasti ücretleri yaklaşık olarak ....tl maliyet seviyelerinden başlar. İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasında  kızlık zarı diken doktor bulunur ve bu bahsettiğim rakam en basit kızlık zarı dikim ameliyatı olan geçici kızlık zarı dikimi fiyatıdır. Hastaların %90'ı flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatlarını sorar ve bu ameliyatı uygulatır, İstanbul'da yaklaşık ....tl civarıdır. Yine çok sayıda hasta kalıcı kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatını aynı seansta yaptırırlar ve bu durumda ücretler ....tl yi bulur. Bunların yanında çift kat flep yöntemi , saran dudakların düzeltilmesi olan labioplasti ile beraber yapılan kızlık zarı dikim ameliyatlarında fiyatlar dahada yüksek olacaktır.

Kızlık zarı diktirme

İstanbul'da kızlık zarı diktirme ameliyatları iki farklı metodla gerçekleştirilir , benim favorim kalıcı kızlık zarı dikimi yani flep yöntemidir, aslında hastalarında %90'ı kalıcı zar dikimini isterler. Buna karşılık sadece %10'luk hasta grubu geçici kızlık zarı dikimini tercih eder , zaten onlarda son anda kızlık diktirmeye karar vermiş olanlar veya bugün - yarın mecburen cinsel ilişkiye girme durumu olanlardır. Evlilik öncesi yoğun cinsel yaşantısı olanlarla vajina genişlemesi hissedenler kızlık zarı diktirmenin yanında aynı ameliyatta vajina daraltmada yaptırmak isterler. İstanbul' 2019 yılı için kızlık zarı diktirme ücretleri yaklaşık ....tl civarıdır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

Şu anda 2019 yılı için dünyadaki en gelişmiş ülkelerde dahi yapılagelen en iyi kızlık zarı dikimi ameliyatı kalıcı kızlık zarı dikimi yani flep yöntemidir. Metoda göre vajina duvarından kaldırılan ince bir flep tabakası kızlık zarı ringine dikilir, zarın bir ucu vajina duvarında olduğu içinde aktif kan dolaşımı zar içinde hayat boyu devam eder, dolayısı ile yıllar sonra bile cinsel ilişkiye girseniz doğal olarak kızlık zarı kanaması ortaya çıkar. İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık ....tl civarıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi

Çok eski bir himenoplasti yöntemi olan geçici kızlık zarı dikimi artık günümüzde pek tavsiye edilmez ve fazla tercihte edilmez, sadece kızlık zarı diktirecek hastaların %10u geçici metodu ister. Teknik olarak kızlık zarına geçici dikim uygulaması flep yöntemine göre çok daha basittir , eski kızlık zarı kanatlar gerilerek birbirine dikilir, ama çok sağlam olmaz , en fazla 10 gün dayanır ve dikim sonrası kalıcı yönteme göre çok daha fazla dikkat gerektirir , yavaş ve yan oturmak, fazla bacak açmamak gibi. 2015 yılında İstanbul'da geçici kızlık zarı diktirme ücreti yaklaşık ....tl dir.

Kızlık zarı

Kızlık zarı hakkında çok soru geliyor , kızlık zarı çeşitleri , himen şekilleri hep merak ediliyor ,kızlık zarı rengi nasıldır , kızlık zarı nerededir, esnek kızlık zarı nasıl anlaşılır gibi. En sık rastlanan kızlık zarı çeşidi ortada tek delikli annüler himendir , ayrıca elek şeklinde cribriform kızlık zarı , hilal biçiminde himen , köprü şeklinde kızlık zarı ve esnek kızlık zarıdır. Kızlık zarının rengi açık kırmızı , yani vajina mukozası ile aynı renktir. Kızlık zarı lokasyon olarak küçük dudakların arkasında vajina girişinden 2cm kadar içeridedir.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Kızlık zarı görüntüleri

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.