Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır mı ?

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ? , kızlık zarının dikilmiş olduğu belli olur mu ? , dikilmiş kızlık zarı erkek tarafından hissedilebilir mi ? , Kızlık zarı dikilince orijinal hale gelir mi ? , Kızlık zarı dikimi kaç sene dayanır ? gibi sorular İstanbul'da 2014 yılında himenoplasti ameliyatı konusunda en fazla sorulan sorulardandır. ( Kızlık zarı dikimi yorumlarını oku )Kızlık zarı dikimi gerek fonksiyon açısından yani cinsel ilişkide kanama ortaya çıkması açısından , gerekse görünüm açısından bekareti bozulmuş bir bayanın mümkün olan en orijinal hale getirilmesi çalışmasıdır. Olayı sadece bir zar dikimi gibi görmeyin bazı durumlarda vajina genişlemiş ise bu sefer kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma işlemi aynı anda yapılabilir , yada vajina girişi çok büyük ise çift kat flep konarak kızlık zarı daha sağlam hale getirilebilir. Bu kızlık zarı dikim varyasyonları jinekoloğun tecrübesine bağlı olarak hastaya uygulanır. Mesela kilolu bayanlara çift kat flep daha uygun olurken , zayıf ve dar vajinalı bir bayana çift kat flep yaparsanız cinsel ilişkide kızlık zarı yırtılması çok zorlaşır. Bu ayrıntılara dikkat ederek kızlık zarı dikmek tecrübe gerektirir. Hastanın psikolojisinide göz önünde bulundurursanız , dikişler iyileştikten sonra doğal görünümlü orijinal bir kızlık zarı elde etmenin ne kadar önemli olduğunuda anlarsınız. Bu yazımda kızlık zarı hakkında bilgiler veriyoruz ve öncelik sıramıza göre sizden gelen sorularıda dikkate alarak konular halinde ele alıyoruz.

Kızlık zarı dikimi fiyatı


Kızlık zarı dikimi fiyatları 2019 yılında İstanbul'da genellikle .... lira seviyelerinden başlar , birçok kızlık zarı dikimi yapan yerlerde .... liaraya kadar çıkabilmektedir , geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi genelde aynı fiyata uygulanır , ama son zamanlarda çok tercih edilemeye başlanan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi + vajina daraltma ameliyatı ise İstanbul'da .... tl ile .... TL arasına yapılır. Bu olması gereken rakamların çok üzerinde kızlık zarı dikimi ücreti isteyenlerde yok değildir ,  neden yüksek ücret ödeyesiniz.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?


Merak etmeyin tama yakın oranda anlaşılmaz , özellikle flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldığında adeta bakirelik günlerinize geri dönmüş gibi olursunuz. Peki nasıl oluyorda anlaşılmıyor , isterseniz birazda ona değinelim : kızlık zarı dikimi flep yöntemi ile yapıldığında 1 ay kadar cinsel ilişkiye girmeniz yasaktır , bunun sebebi dikişlerin iyileşmesi ve dikiş izlerinin tamamen kaybolması içindir. 1 aydan sonra ise ne zaman isterseniz cinsel ilişkiye girebilirsiniz , isterseniz 1 ay sonra isterseniz 10 yıl sonra farketmiyor. Cinsel ilişkide penis vajinadan 2 cm kadar sokulunca kızlık zarına dayanır ve daha ileri gidilirse kızlık zarı gerilerek yırtılır ve kızlık zarının üzerindeki damarlarda parçalanacağı için kızlık zarı kanaması ortaya çıkar.

** Kızlık zarı dikimi yorumlarını oku , yorum yaz ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seç )

Kalıcı kızlık zarı dikimi 


2014'te kızlık zarı dikiminde en fazla tercih edilen metod flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. Geçici kızlık zarı dikiminden ne üstünlüğü vardır ? neden binlerce kadın kalıcı kızlık zarı dikimi istiyor :

1- Kalıcı kızlık zarı dikiminde zaman sınırlaması yoktur , diktirdikten sonra yıllar geçse bile bekaretiniz korunur , cinsel ilişkide mutlaka kanama olur.
2- Orijinal kızlık zarına en yakın kızlık zarı dikimi kalıcı kızlık zarı dikimidir , o yüzden dikilmiş olduğu anlaşılmaz.
3- Haraket kısıtlaması yoktur , kızlık zarı diktirdikten hemen sonra masadan kalkıp yürüyüp işinize gücünüze geri dönebilirsiniz. Sadece aşırı bacak açmalı egzersizler sakıncalı olabilir.

Geçici kızlık zarı dikimi


En eski kızlık zarı dikimi metodu geçici kızlık zarı dikimidir. Hatta binlerce yıldır yapılıyor desem inanmazsınız ama doğru. Buna karşılık artık günümüzde pek uygulamıyoruz . Bunun sebebide çok daha üstün bir dikime metodu olan flep yönteminin geliştirilmiş olmasıdır. Geçici kızlık zarı dikiminde eski ve yırtılmış olan kızlık zarı kanatları birbirine tutturulur ve sadece 2 gününüz vardır , o süre içinde cinsel ilişkiye girerek kızlık zarı kanaması elde edebilirsiniz , ama daha fazla gecikirseniz kızlık zarı dikiminiz kendiğinden bozulabilir.

Flep yöntemi


İstanbul'da 2014'te en popüler kızlık zarı dikimi metodu flep yöntemidir , sanıyorum 2019 yılındada yine flep yöntemi revaşta olacak. Flep yöntemi kızlık zarı dikiminde temel prensip kızlık zarı histolojik yapısı ile tamamen aynı olan vajina dokusundan kaldırılan ince bir mukoza tabakasının kızlık zarı halkasına dikilmesidir. Böylece gerçeği ile aynı özelliklere ve fonksiyona sahip yeni bir kızlık zarı elde edilir. Flep yöntemi kızlık zarı yapay bir kızlık zarı değildir , orijinali ile nerdeyse aynıdır.

** Kızlık zarı dikimi yorumlarını oku , yorum yaz ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seç )

Kızlık zarı nasıl dikilir ?


1- Hastanın kabülü ve ön gürüşme
2- Kızlık zarı muayenesi yapılması ( Bekaret testi )
3- Muayene sonucu kız olmadığının belirlenmesi üzerine kızlık zarı dikimi kararı verilmesi
4- Kızlık zarı dikiminin nasıl yapıldığının şekil çizerek anlatılması
5- Hastanın dikim odasında jinekolojik masaya yerleşmesi
6- Vajina girişinin lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulması , böylece dikim esnasında acı çekmemenizin sağlanması
7- Vajina yan duvarından ince bir flep tabakasının kaldırılması ve kızlık zarı ringine dikilmesi
8- Hastanın masadan kalkarak yürüyerek aynı gün işine gücüne geri dönmesi

Kızlık zarı dikimi sonrası


Acaba kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat etmek gerekiyor , flep yöntemi sonrası dönem :

1- 10 gün süre ile denize , havuza girmeyin , banyonuzu ayakta duş şeklinde yapın.
2- 10 gün süre ile aspirin benzeri kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayın
3- 1 ay süre ile cinsel ilişkiye girmeyin.
4- 1 ay süre ile aşırı bacak açılmasını  gerektiren antrenmanları yapmayın.
5- 1 ay süre ile ata ve bisiklete binmeyin.

Kızlık zarı hakkında bilgi


Kızlık zarı latince adı himen olan ve vajina girişinden yaklaşık 2 cm kadar içeride bulunan anatomik bir bariyerdir. Cinsel hayat öncesi dönemde mikropların dış ortamdan rahme ulaşmasını engeller , adeta bir ambalaj gibi cinsel organların kullanılmadığını gösterir. İlk cinsel ilişki ile yırtılır ve büzülerek vajina duvarlarına doğru çekilir , artık kendi kendine iyileşmesi söz konusu olmaz.

** Kızlık zarı dikimi yorumlarını oku , yorum yaz ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seç )

Kızlık zarı zedelenmesi


Kızlık zarı zedelenmesi 2014 yılında çok soruluyor , özellikelde erkek arkadaşı ile sürtünme şeklinde cinsel ilişki provası yapan bayanlarda günün birinde büyük olasıkla kızlık zarı zedeleniyor ve hatta yırtılıyor , zira her sürtünmede tamasın dozu biraz daha arttırılıyor ve artık penis kızlık zarına bir şekilde takılarak onu tamamen veya kısmen yırtıyor. Kızlık zarı zedelenmesinde geri dönüşü olmayan kızlık zarı yırtılması olup olmadığını ancak kızlık zarı muayenesi sonucu anlayabilirsiniz. Lütfen bana kızlık zarı resmi çekerek whatsapp'tan atmayınız , kanunlar gereği herhangi bir resim kabul edemiyoruz ve direkt reddediyoruz . Tek çare kızlık zarı muayenesidir.

Kızlık zarı kendini yeniler mi ?


Yenilenmez , insan vucüdünda birçok doku kendiliğinden yenilenmesine rağmen ilginçtir kızlık zarı asla yenilenmiyor , kızlık zarı üzerinde küçük bir yırtık bile olsa ya o şekilde yırtık kalıyor veya kısa sürede yırtık büyüyerek bekaret tamemen bozuluyor.

Kızlık zarı esnek okursa ?


İstanbul'da bu sene yani 2014 yılında başvuran birçok esnek kızlık zarı sahibi bayanlar genellikle bize flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi için başvurdurlar . Esnek kızlık zarı ortada tek delikli kızlık zarı çeşidinin abartılı versiyonudur. Cinsel ilişkide penis geniş olan orta delikten içeri girip vajinaya ulaşabilir , bu arada kızlık zarı içten ayrışmaya uğrar ve kanama ortaya çıkmaz. Kızlık zarının bozulmuş olmasına rağmen kanamaması kadın erkek ilişkilerinin başlangıcından yara almasına sebebiyet verebilir. Esnek kızlık zarı flep yöntemi ile normal kızlık zarı haline çevirilebilir.

Kızlık zarı rengi , yapısı 


Kızlık zarı pembe renkli ve son derece ince yapılı narin bir doku plikasıdır. Kızlık zarı yapısı histolojik olarak vajina yapısı ile aynıdır.

** Kızlık zarı dikimi yorumlarını oku , yorum yaz ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seç )


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Kızlık zarı görüntüleri

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.