Kızlık Zarı Dikimi 2019 Temmuz 31

Kızlık zarı dikimi 2019 yılında İstanbul , Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde .... tl gibi taban fiyatla .... tl arası değişen ücretlendirme bandında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Tıbbi adı himenoplasti olan bu jinekolojik girişim İstanbul'da artık vakum küretajdan bile fazla yapılır oldu. ( Kızlık zarı dikimi hakkındaki yorumları okuyun ) Hani insan derya toplum kültürleniyor , bilinçleniyor , insan hakları ve kadın erkek eşitliği gelişiyor gibi söylemlerde bulunurya , aslında süreç nerdeyse tersine işliyor , ben nerden baksanız 31 yıldır flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimiyorum ve 2014 yılındaki talebi hiç birzaman görmedim. Ayrıca şunuda söyleyeyim , kızlık zarı dikirmek istiyorsunuz ama 2 üniversite bitirdiniz , 3 yabancı dili ana diliniz gibi konuşuyor olabilirsiniz , utanmanıza gerek yok , İngiltere'den ekonomi profesörü hastamız bile oldu , evet yanlış duymadınız 33 yaşında prof. bayan İngilterede çok pahalı diye uçağa atladı ve geldi İstanbul'a , bize kızlık zarı diktirdi ve geri döndü. Buna benzer birçok örnek var , zira bana birçok hasta isimsiz email atıyor veya WhatsApp tan yazıyor , doktor bey ben 46 yaşındayım kızlık zarı diktirmeye utanıyorum , hocam ben iş güç kariyer sahibiyim , diye yazan çok oluyor , hepside gelip kızlık zarlarını diktiriyorlar , bu en doğal hakkınız. Utanmaya gerek yok. Buna karşılık kızlık zarı dikiminde büyük çoğunluk 18- 30 yaş arası ve üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Ben bunu bir arınma olarak görüyorum. Eski ilişkiden kalan tüm izleri silmek , aşk hayatında beyaz bir sayfa açmak gibi düşünün.
Bu yazımızda kızlık zarı dikimi konusunda birçok ayrıntıya giriyoruz ,
Konuyu derinleştirmeden önce isterseniz kızlık zarı diktirmeye karar vermiş bir bayanın nelere dikkat etmesi gerektiğini söyleyelim , heyecanla , telaşla adımlar atarak yanlış yollara sapmanız , patika yollara girmeniz hoş olmaz , o yüzden önce herşeyi bilin sonra kafanızdaki karar dahada netleşecektir. İşte size kızlık zarı diktirmeden önce bilmeniz gereken konuların en başında gelen birkaç önemli mevzu :

1- Kızlık zarı dikiminde gizlilik :
Sanıyorum dünya üzerinde himenoplasti kadar gizliliğin önemli olduğu bir cerrahi müdahale yoktur , ondan sonrada zaten kürtaj gelir. Kızlık zarı diken yerleri incelediğinizde jinekolog hizmeti veren yüzlerce .... ... ve .... .... gibi sağlık tesisleri ve .... muayenehaneleir olmasına rağmen kızlık zarı diken doktor sayısı son derece azdır , bunun sebebi hem bu sanatsal yaklaşımlı ameliyatın özel bir el becerisi gerektirmesi, hemde sonuç garantisi ve gizlilik ilkesidir. Kızlık zarı diken ..... .... ve .... .... nerdeyse tamamı ... anlaşmalı olduğu için yapılan tüm işlemleri ve başvuruları ... ya bildirme zorunlulukları vardır , dolayısı ile size yapılacak olan himenoplasti .... .... aynan yansır. Buna karşılık özel jinekolog muayenehaneleri ... anlaşmalı olmadıkları için böyle bir gizlilik hilal riski yoktur. Bunun dışında sizin hakkınızda bilgi almak isteyen yakınlarınıza veya 3. şahıslara kesinlikle bilgi verilmez.

2- Kızlık zarı dikiminde sonuç garantisi :
İşte en can alıcı noktaya geldik değilmi ? kızlık zarı dikimi yaptırdınız , ama acaba cinsel ilişkiye girince kanama olacakmı , yani dikilmiş kızlık zarı cinsel ilişkide görevini harfiyen yerine getirecekmi ? , kızlık zarı diktirmeyi düşünenlerin kafalarındaki en büyük soru işareti sanıyorum budur , ama düz mantıkla bile düşünseniz sonuca ulaşırsınız , dikilmiş kızlık zarı gerdek gecesi kanamayacaksa binlerce bayan kızlık zarını neden diktiriyor değilmi ? yanı kısacası siz gönlünüzü ferah tutun özellikle flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi sizi büyük ihtimalle istediğiniz sonuca ulaştıracaktır.

3- Kızlık zarı dikiminde orijinallik :
Kızlık zarı dikimindeki nihai hedef cinsel ilişkiye girince kızlık zarı kanaması ortaya çıkması olsada dikilen kızlık zarının doğal görünümlü olması ve hastaya tamamen orijinal hissettirmesi hastanın özgüveni açısından çok önemlidir. Kızlık zarı dikerken dikkat edilmesi gereken sadece kanama garantisi vermek değil , dikişler iyileştikten sonra elde edilmesi gereken doğal yapıdır.

Hepsi bu değil tabiiki , kızlık zarı dikimi hakkında en az 15 konu başlığı daha var , hepsini bu yazımızda bulabilirsiniz , alt paragraflara göz gezdirin. Kızlık zarı diktirme konusunda kararınızı verdiniz ama acaba hangi jinekoloğa gitsem diye karar veremiyorsanız , tamam gelin ben iyiyim desem şimdi bana inanmayacaksınız :) peki ozaman açın google'ı ve yazın " kızlık zarı diken en iyi doktor " diye , çıkan listeye bakın  ,

** Kızlık zarı dikimi hasta yorumlarını oku , isimsiz yorum bırak ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seç )


Kızlık zarı dikimi fiyatı


İstanbul'da 2014 yılında Ağustos başlarında kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... lira fiyat seviyelerinden başlar ve .... lere kadar çıkabilir , bazı jinekologlar çok daha yüksek fiyata bu işe yaparlar , ama burada üstüne basarak vurgulamak istediğim tecrübedir , kızlık zarı dikiminde sonuç garantisi aranacaksa tecrübeye ve jinekoloğun el becerisine bakmak gerekir.

Kızlık zarı nasıl dikiliyor ?


Kızlık zarı dikimi yani himenoplasti ameliyatı yaklaşık 25 dakika süren jinekolojinin en risksiz operasyonudur . Lokal anestezik ilaçlar kullanıldığı için dikim esnasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmezsiniz. Dikim işemi bittiğinde ise masadan kalkarak yürüyüp gidebilirsiniz . Kızlık zarı dikimi 2 farklı metodla yapılabilir , kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi ve geçici kızlık zarı dikimidir. Ayrıntıları takip eden paragraflarda veriyoruz.

** Kızlık zarı dikimi hasta yorumlarını oku , isimsiz yorum bırak ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seç )

Kalıcı kızlık zarı dikimi


Himenoplasti yani kızlık zarı diiminde en fazal tercih edilen ve en garantili olan yöntem kalıcı kızlık zarı dikimidir. Flep yöntemi olarakta anılır. Flep denmesinin sebebi vajina yan duvarlarından kaldırılan ince bir flep tabakası ile gerçekleştirilmesidir. İşte size safha safha kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi :

1- Kızlık zarı muayenesi ( Bekaret testi )
2- Bekaretin bozulmuş olduğunun tespiti ile kızlık zarı dikimi planının şekil çizilerek hastaya anlatılması.
3- Hastanın kızlık zarı dikimi için jinekolojik masaya yerleşimi
4- Vajina girişinin dezenfekte edilmesi ve lokal anestezik ilaçlarla işlem yapılacak olan bölgenin uyuşturulması
5- Vajina duvarından kalıdırlan ince bir flep tabakasının kızlık zarı ringine dikilmesi ve bir ucunun vajinadaki orijinal yerinde sabit bırakılması.
6- Kilolu ve/veya vajinası genişlemiş bayanlara karşı duvardan bir flep daha kaldırılarak çift kat flep uygulanması.
7- Kızlık zarı dikimi sonrası hastanın masadan kalkarak yürüyüp gündelik hayatına aynı gün geri dönmesi.

Geçici Kızlık zarı dikimi


Kızlık zarının geçici olarak dikilmesi zorda kalmadıkça tercih edilen bir yöntem değildir , genelde fazal vakti olmayan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girecek olan bayanların tercihidir. Metod olarak eski ve yırtılmış kızlık zarı kanatları birbirine dikilir ama çok sağlam olmaz , zira kızlık zarı yırtıldıktan sonra büzülür ve nerdeyse kaybolur , bu yüzden geçici kızlık zarı dikimi yaptırdıysanız 3 günde fazla garanti alamazsınız . Sonrasında kendiliğinden açılabilir. Buna karşılık geçici kızlık zarı dikiminde tek avantaj , flep yönteminde olduğu gibi bir iyileşme dönemi olmaması , hatta dikildiği gün bile cinsel ilişkiye girildiğinde kızlık zarı kanaması olmasıdır.

Flep yöntemi


Kalıcı kızlık zarı dikiminin cerrahi metodu flep yöntemidir , vajina duvarından kaldırılan ince bir flep tabakasınının serbest ucu kızlık zarı halkasına dikilir ve diğer ucu vajinadaki duvarda sabir bırakılır , böylece yeni oluşturulan kızlık zarı üzerindeki damarlarda sürekli bir kan akımı sağlanmış olur. Cinsel ilişkide penis darbesi ile kızlık zarı patladığı zaman üzerindeki kan damarlarıda yırtılır ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkar.
Benimde 30 yıllık tecribelerim size flep yöntemini tavsiye etmemi söylüyor.

Esnek kızlık zarı


Öncelikle bir avantaj gibi görünen ama ciddi bir ilişkide kızlık zarı kanaması ortaya çıkmadığı için yanlış anlamalara yol açan bir durumdur esnek kızlık zarı . Yaklaşık olarak toplumda bayanlarda %5 oranında rastlanır. Peki esnek kızlık zarı nasıldır ? , gerçekten esnek , lastik gibimidir ? Hayır değildir , aslında ortada tek delikli kızlık zarı çeşidinin bir varyasyonudur . Yani ortadaki adet kanının geçmesine yarayan delik olması gerekenden daha büyüktür ve cinsel ilişkide orta boy veya ince bir penis bu delikten içeri girip vajinaya ulaşabilir , bu durumda kızlıkz arı penisin etrafına sıvanır ve prezervativ gibi yukarı doğru esner. Aslında esken kızlık zarı ilk cinsel ilişkide içten ayrışır , yani kızlık zarı tıbben bozulmuş olur ama kanama olmadığı için farkedilmez. Esnek kızlık zarını normal kızlık zarına çevirmek için flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapılır.

** Kızlık zarı dikimi hasta yorumlarını oku , isimsiz yorum bırak ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seç )

Kızlık zarı diktirme videosu


Kızlık zarı diktirme videoları internette , özelliklede youtube'da sürekli aranır , sanıyorum kızlık zarı diktirmeyi düşünen bayanlar , dikime gitmedne önce bu işin nasıl yapıldığını görerek anlamaya çalışıyorlar , ama gerek insan  hakları ve hasta hakları açısında , tıp ahlakı ve etik kurallar çerçevesinde bir hastanın kızlık zarı dikimi videosunun kaydedilmesi ve yayınlanması mümkün değildir , internette rastladıklarınız genelde güney amerika ve diğer latin ülkelerinden elde edilmiş çekimlerdir , ülkemizde yasaktır . Sadece yöntemi kavramanız için animasyon bir video izleminizi tavsiye edebilirim :Kızlık zarı dikimi ameliyatı


Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatı 2019 yılında jinekolojide en fazla tercih edilen cerrahi girişimlerden olmuştur. Eskiden kadın doğumda vakum küretaj şampiyondu , ama artık kızlık zarı dikimi yani himenoplasti zirveye oturmuş durumdadır. Kızlık zarı dikimi ameliyatı 25 dakika süren lokal anestezi ile yani sadece işlem yapılacak olan kızlık zarı bölgesinin uyuşturulması ile yapılan bilinç açık bir ameliyattır.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?


Anlaşılacak olsa kimse yaptırmazdı değilmi ? Kızlık zarı dikimi belki inanmayacaksınız ama Eski roma döneminden beri yani binlerce yıldır yapılmakta olan bir ameliyattır. 30 sene öncesine kadar sadece geçici kızlık zarı dikimi yapılırdı ama artık flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ile nerdeyse orijinal bakirelik günlerine geri dönmek mümkün. İsteseniz dikimden 1 ay sonra isterseniz 10 yıl sonra cinsel ilişkiye girin tama yakın olasılıkla kanama ortaya çıkıyor. Dolayısı ile kızlık zarının dikilmiş olduğunun anlaşılması nerdeyse mümkün değildir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı kadınlar kulübü


Kdınlar kulübü ve ekşi sözlük gibi forum ortamlarında kızlık zarı dikimi gibi hassas konular sık sık ele alınıyor ve tartışma ortamları oluşturuluyor , genelde kızlık zarı diktirenler ve kızlık zarı diktirmeyi düşünenlerin isimsiz olarak katıldığı sohbetlerde kızlık zarını hangi doktora diktirdiği ve kızlık zarı dikimi fiyatları gibi konular konuşuluyor. Kızlık zarı dikimi büyük bir sır olduğu için insanlar genellikle yanlış bilgiler veriyorlar.

Kızlık zarı dikimi anadolu yakası


2019 yılında gerek Anadolu yakasında , gerekse Avrupa yakasında kızlık zarı dikimi fiyatları .... lira fiyat seviyelerinden başlar ve .... lere kadar tırmanabilir. Bununda üzerinde bir fiyat aşırı abartılıdır ve vaka sayıları mutlaka sorgulanmalıdır.

Kızlık zarı diktirenler


İstanbul'da kızlık zarı diktirenler ve başından himenoplasti ameliyatı geçen hastaların yorumları hep aranır. Aslında siiznde bildiğiniz gibi konu son derece hassas vede mahremdir. Bu yazının başındada belirttiğimiz gibi kızlık zarı dikiminde en fazla dikkat edilmesi gerene konu gizliliktir. O yizden kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını her yerde bulamazsınız , bu arada bizim sitemizdede kızlık zarı dikimi yaptırmış ve yaptırmayı düşünen birçok bayanın isimsiz yorumunu bulacaksınız.

** Kızlık zarı dikimi hasta yorumlarını oku , isimsiz yorum bırak ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seç )

Kızlık zarı nedir , nerededir ?


Belki size ilginç gelecek ama kızlık zarının ne olduğu ve nerede olduğuda çok sorulan sorular içinde , hatta aileleri tarafınca evlendirilip cinsel ilişkiye nasıl gireceklerini bilemeyen çiftler bile getiriliyor bana . Neyse tanımlamalarada yer verelim yazımızda ; kızlık zarı kadın genital organlarından vajinanın yaklaşık 2 cm kadar içerisinde yer alan histolojik olarak vajina iç mukozası ile aynı yapıya sahip anatomik bir oluşumdur. Peki ne işe yarar , hemen akılınıza kadının ahlakının bekçisidir gibi bir sonuç gelmesin . Doğada bilirsiniz edep ahlak olmaz , herşeyin bir asli görevi vardır. Kızlık zarıda dış ortamdan rahim boşluğuna ulaşmaya çalışan mikroorganizmaları durdurmak için vardır. Zaten dikkat ederseniz kızlık bozulmadan önce çok nadir görülen vajinal enfeksiyonlar ve akıntılar , bekaret bozulduktan sonra sık sık karşınıza çıkmaya başlamıştır.

İstanbul'da kızlık zarı muayenesi


Kızlık zarı muayenesi İstanbul'da nerdeyse tüm jinekologlar tarafınca yapılmaktadır. Kızlık zarı muayenesinin en önemli özelliği muayene esnasında kesinlikle herhangi bir tıbbi alet , cihaz kullanılmaması , hatta elle bile temas edilmemesidir. Bekaret muayenesi veya bekaret testi tamamen jinekoloğun gözle bakarak gerçekleştirdiği bir muayene çeşididir.

** Kızlık zarı dikimi hasta yorumlarını oku , isimsiz yorum bırak ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seç )


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Kızlık zarı görüntüleri

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.