Himenoplasti

Latincede himenoplasti kızlık zarı dikimi anlamına gelir , halk arasında akılda kalıcı olmadığı için genel olarak kızlık zarı dikimi veya bekaret diktirme olarak geçer, bizde bu yazımızda himenoplasti veya hymenoplasti terimlerinden ziyade daha anlaşılır olan kızlık zarı dikimi deyimini kullanacağız. Özellikle 2019 yılı Mayıs ayı başlarında iyice popüleritesini arttıran bir jinekolojik müdahale olan kızlık zarı dikimi sıklıkla flep yöntemi ile yapılır , aynı zamanda en sık yapılan vajinal estetik operasyonda yine himenoplastidir. Bunca kişi tarafınca tercih edilmesinin sebebi flep yönteminin garantili olması ve orijinal bakirelik günlerine geri dönüş anlamına gelmesindendir. Yolunda gitmeyen cinsellik içeren beraberliklerden geri dönüşte büyük kolaylık sağlyana bekaret onarımı az sayıda kadın doğum uzmanı tarafınca yapılabiliyor. Sanıyorum jinekolojide en hassas ve sanatsal dokunuşlar gerektiren cerrahi müdahele flep yöntemi himenoplastidir. Sizinde kafanızı kurcalayan kızlık zarı soruları varsa bizi gece gündüz arayabilirsiniz ,  sabit özel muayenehane telefonumuz ve Turkcell cep telefonumuz sürekli çalışıyor , telefonlara genelde tecrübeli asistanım bakıyor , kendisi 10 yıldır bizimle çalıştığı için kızlık zarı dikimi konusunda soracağınız her türlü soruya cevap verecektir , ayrıca humanist ve sıcak yaklaşımları hastalar tarafınca oldukça beğeniliyor. Kızlık zarı diktirme konusunda karar aldıysanız hangi jinekoloğa yaptırmalı diye kararsız kalmış olabilirsiniz , aslında tavsiye alabileceğiniz kızlık zarı diktiren bir arkadaşınızıda bulamazsınız , kimse ben kızlık zarımı diktirdim diye karşınıza çıkmaz , öz kız kardeşiniz bile himenoplasti yaptırmış olsa sizin bundan haberiniz olmaz , çünkü bu işlemde gizlilik esastır. Ama siz yinede emektar dostunuz google amcaya danışabilirsiniz , o daima size en adil sonuçları verecektir , yazın google'a " kızlık zarı diken en iyi doktor " diye listeye bakın... üst sıralarda göreceksiniz :)


Kızlık zarı dikimi fiyatı

2019 Mayısında İstanbul ve Ankara gibi sağlık konularında merkez olan şehirlerde flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl ücret seviyelerinden başlar ve yukarı doğru alır başını gider , ama aklınızda bulunsun .... tl'nin üzerindeki dikim fiyatları mantıklı değildir , kulak arkası edebilirsiniz , bazı jinekologlar demr tavında dövülür anlayışı ile haraket edip ne kopartırsak kardır diyorlar ama fiyat etiğine önem verenler bunu yapmaz.

Himenoplasti nasıl yapılır ?

Kızlık zarı yani hymenin nasıl dikilip eski bakirelik günlerine nasıl dönüleceği hep merak konusudur , bizi hergün arayan birçok hasta bunuda soruyor ama doğrusu kızlık zarı dikimi fiyatı soranlar daima başı çekiyor. Hatta kızlık zarı dikimi videosu seyretmek isteyende çok oluyor ama tıbbi etik açısından himenoplastiyi videoya çekmek ve internette yayınlamayı çok yanlış buluyoruz , zaten gizlilik içinde yapılması gereken mahrem bir konu. Ama metodu anlatmakta fayda var , flep yöntemi fikir olarak kafanıza oturduktan sonra kafanızda rahatlayacaktır merak etmeyin.Gerçektende dünyada 2019 yılı son verilere bakılırsa gelmiş geçmiş en garantili ve sonuca götürücü bekaret onarımı ancak flep yöntemi ile yapılandır. Vajina girişi uyuşturularak başlanan dikim işleminde vajina yan duvarlarından akldırılan ince bir mukoza tabakası hymen ringine dikiliyor , işlem yaklaşık 25 dakika kadar sürüyor ve  lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma uygulandığı için dikim esnasında herhangi bir ağrı veya acı hisstemezsiniz , hatta müzik dinleyen veya telefonla görüşenler bile oluyor .

Kızlık zarının dikildiği anlaşılır mı ?

Önce direkt olarak tama yakın olasılıkla anlaşılmaz diyerek sizi rahatlatayım ve neden anlaşılmaz açıklayalım , özellikle flep yönteminde 20 günlük iyileşmeden sonra alttan full orijinal kızlık zarı çıkar ve genç kızlıktaki kızlık zarınızdan farkı yoktur , cinsel ilişki olursa penis vajinaya girince kızlık zarına dayanır ve daha ileri itilirse kızlık zarı bozulur , kızlık zarının üzerinde aktif kan dolaşımı olan damarlarda parçalanır ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkar , yani klasik kanlı çarşaf manzarası oluşur.

Geçici kızlık zarı dikimi

Aslında modern jinekolojide artık pek uygulanmayan modası geçmiş bir yöntemdir , eski kızlıkz arı kanatlarını birbirine dikmek şeklinde uygulanır ama kızlık zarı yırtıldıktan sonra büzülüp küçüldüğü için çok sağlam bir işlem değildir , zaten 2-3 günden daha uzun süre için garanti verilemez.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Kızlık zarı görüntüleri

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.