Kızlık Zarı - Hymen

Kızlık zarı latince adıyla hymen bayanlarda vajina girişinde 2 cm kadar içeride bulunan üzerinde küçük delikler olan anatomik bir bariyerdir , üreme çağından önce kızlık zarı sayesinde dış ortamdan gelecek mikrobik ve fiziki etkenlerin rahme ulaşması kısmen engellenir , aktif cinsel yaşamın başlaması ile kızlık zarı yırtılarak vajen duvarlarına doğru büzülür ve kendiliğinden iyileşmez, sosyal hayat , gelenekler ve ahlak çerçevesinde kızlık zarına kadının namusu olarak çeşitli tanımlamalarla büyük sorumluluklar yüklenmiştir , sadece müslüman toplumlarda değil birçok batı ülkesinde bile hymenoplasti yani kızlık zarı dikiminin çok sık yapıldığını göze alırsak dünyanın her yerinde ülkemizde yüklenen anlama benzer sorumluluklar yüklendiğini görebiliriz. Gerçi kızlık zarı dikimi fiyatı ülkemize göre batıda nerdeyse 10 katı ücret şeklindededir , o yüzden Avrupa'dan hymenoplasti için çok hastamız geliyor.  Erkeğin evlilik öncesi cinsel deneyimi sorgulanmazken , hanımların kızlık zarının yırtılmış olması ciddi bir ahlaki eksiklik gibi önlerine konur , eşitlik ilkesine göre burada haksızlığa uğrayan kadınlar kızlık zarı dikimi yaptırarak bu haksızlığı by-pass edebiliyorlar. Kızlık zarıyla ilgili merak ettiklerinizi bize iletebilirsiniz , telefonlarımız gece gündüz açıktır , genelde arayanlarla tecrübeli asistanım  görüşüyor , şevkatli yaklaşımlarıyla sizi rahatlatacağına eminim , ayrıca telefonu banada bağlayabilirsiniz , müsaitsem görüşürüz. Jinekolog Op. Doktor  yazıyor.

Kızlık zarı çeşitleri

Kızlık zarı her bayanda aynı yapıda olmuyor , genelde elek şeklinde üzerinde minik delikler olan tip en sık rastlanan hymen tipidir , ama bunun yanında ortada tek delikli olan kızlık zarı , hilal şeklinde kızlık zarı , aşırı kalın kızlık zarı , esnek kızlık zarı gibi az rastlanan çeşitlerde vardır , ayrıca kızlık zarının üzerinde hiç delik olmayan " hymen imperfaratus " denilen kapalı kızlık zarında adet görmeye başlandığında ciddi sorunlar ortaya çıkar ve jinekolojik bir müdahale ile kızlık zarında küçük bir delik açılır ve adet kanı geçişi sağlanır. Yine esnek kızlık zarıda ortada tek delikli hymen tipinin abartılı formudur , ortadaki delikten penis girişi mümkün olabilir , cinsel ilişkide kanama olmaz ama zarda küçük ayrışmalar cinsel ilişkiye girmişliğin izi olarak zar üzerinde kalır.

Kızlık zarı dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi :
Sadece ülkemizde değil tüm dünyada en garantili ve sağlıklı kızlık zarı diktirme metodu flep yöntemi ile kalıcı zar dikimidir , 25 dakika süren lokal anestezi ile yapılan bir müdahale olup ağrı hissetmezsiniz , vajina duvarlarından kaldırılan ince bir mukoza tabakası kızlık zarı ringine dikilir ve böylece yeni ve gerçek bir kızlık zarının olur , operasyon sonrası kalkıp yürüyerek hayata geri dönersiniz , yürüyüşünüz veya tavırlarınızdan zar diktirdiğiniz anlaşılmaz , dikim sonrası kanama ve ağrıda olmaz , sosyal hayatınıza veya çalışma yaşamınıza aynı gün bile geri dönebilirsiniz , dikişler 20 günde tamamen iyileşir ve kulandığımız ameliyat iplikleri kendiliğinden eriyerek yok olur , zarı üzerinde dikiş izi kalmaz ve full orijinal görünümüne kavuşur , adeta bakirelik günlerinize geri dönmüş olursunuz , cinsel ilişkiye girilmezse kızlık zarınız ömür boyu sağlam kalır , cinsel ilişkiye girildiğinde ise bekaretiniz bozulur , mutlaka kızlık zarı kanaması olur. Kızlık zarı yırtıldığında , zarın üzerinde bulunan kan damarlarıda parçalanır ve kanama nerdeyse garantidir . Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi aynı kişiye birden fazla defa uygulanabilir.

Geçici kızlık zarı dikimi :
Aslında bu demode olmuş bir yöntemdir fakat inanmayacaksınız nerdeyse 2000 yıldır uygulanmaktadır , eski kızlık zarı parçaları birbirine tutturulur ama çok sağlam bir yöntem olmadığı için 5 günden sonrasına garanti verilemez , genelde flep yöntemine uygun olmayan bayanlara tevsiye edilebilir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

2019 yılında İstanbul Avrupa Yakası , Anadolu yakası ve Ankara'da az sayıda jinekolog tarafınca yapılabilen kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl ücret seviyelerinde başlayıp semte ve jinekoloğun insafına göre değişir.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Kızlık zarı görüntüleri

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.