Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

28 Ocak 2019'te İstanbul'da ....TL gibi fiyatlarla yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi hakkında ön bilgiler: tıbbi adı hymen olan ve vajina girişinden yaklaşık 2 cm içeride bir bariyer teşkil eden anatomik oluşuma halk arasında kızlık zarı deniyor . Kızlık zarı herhangi bir sebeple yırtılırsa tekrar dikilebilir , hatta birçok defada dikilebilir.

Kızlık zarı Tipleri

Anatomik olarak kızlık zarı her bayanda aynı değildir , birçok varyasyonu bulunmaktadır , genel olarak ortasında veya tüm yüzeyinde minik delikçikler bulunan zar bu şekilde adet kanamasının dışarı atılmasına izin verir.

Esnek Kızlık Zarı :
Ortasında tek delikli tipin biraz abartılı formudur , ortasındaki delik olması gerekenden daha büyük olduğu için küçük ve orta boy penislerin girişine izin verir ve kanayarak yırtılmaz. Bu erkek tarafınca yanlış anlaşılabilir , daha önceden cinsel ilişkiye girmiş bir bayan olarak değerlendirilebilir . Bu esnek kızlık zarı vakalarında bazı durumlarda bu yanlış anlamaları önlemek için zar dikimi yaparak normal kızlık zarı haline getirdiğimiz hastalarımız oluyor.

Ortada Tek Delikli Kızlık Zarı:
Zarın ortasında serçe parmak girecek kadar küçük bir delik vardır , adet kanı buradan boşalır.

Elek Şeklinde Kızlık Zarı:
En sık rastlanan tiplerdendir , zar üzerinde birçok minik delikçikler vardır.

Kapalı Kızlık Zarı:
Vajen girişini tamamen kapatan tiptir , adet yaşına gelindiği zaman şiddetli ağrılarla jinekoloğa başvururlar ve kızlık zarında minik bir delik açılarak adet kan akışı sağlanır.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir ?

Kızlık zarı dikimi ameliyatı kürtaj gibi küçük cerrahi müdahalelere giren lokal anestezi ile yapılabilen bir tıbbi girişimdir. 2 farklı metodla yapılır , biz İstanbul Avrupa yakasında daha çok flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi yapıyoruz. Son derece orijinal ve garantili oluyor , gerçek bir cinsel ilişki olmadığı sürece asla yırtılmıyor , ancak penisin vajinaya 2 cm den fazla girmesi ile yırtılıyor.
Flep yönteminde vajina dokusundan ince bir tabaka alınarak yırtılmış olan eski zarın yatağına yerleştirilerek etraflıca dikilir ve yaklaşık 10 gün içinde damarlanması ve kaynaması ile orijinal görünümünü geri kazanır.
Geçici yöntemde ise eski yırtılmış kızlık zarı parçaları tekrar birbirine dikilir ve vajen girişinde birleştirilerek bütünlük sağlanır. Geçici yöntemi çok daha az uyguluyoruz , hastalarımız özellikle isterse yapıyoruz , yoksa tavsiye edilen sağlıklı bir yöntem değildir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

İstanbul Avrupa yakasında ve Anadolu yakasında azda olsa kızlık zarı dikimi yapan kadın doğum uzmanları bulabilirsiniz yaklaşık olarak  TL civarına kızlık zarı dikimi ücretleriyle karşılaşırsınız , flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi az daha pahalı olabilir.Saygılarımla..


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Kızlık zarı görüntüleri

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.