Kızlık Zarıyla İlgili 5 Önemli Konu , Kızlık Zarı Dikimi , Kalıcı Zar Onarımı , Geçici Dikimler , Himenoplasti

18 Mart 2019'te indirimli .... lira kızlık zarı dikimi fiyatı ( flep yöntemi kalıcı kızlık zarı diktirme ) İstanbul'da yakında yükselerek eski seviyelerine çıkacak. İstanbul'da kızlık zarı diktirme ve maliyetler açısından kızlık zarı dikimi fiyatı hakkındaki 23 Ocak 2019 tarihli çok daha yeni yazılarıma tıklayarak ulaşınız. Kadın genital organları arasında bir bariyer vazifesi gören Kızlık zarı yani tıbbi adıyla hymen sadece insan organizmasında bulunan ilginç bir anatomik oluşumdur. Halk arasında bu zar bir kadının evlilik öncesi namus bekçiliğini yapan bir organ olarak bilinir. Bayanın evlenmeden önce acaba başka bir erkekle cinsel ilişkiye girip girmediğini bu zarın gerdek gecesinde yırtılması ile oluşacak kanama ve kanın çarşafa bulaşması belirtisine bakarak test ederler. Bu geleneksel olarak düğün gecesi önceden beyaz çarşaflarla hazırlanmış gerdek odasına gelin damadın kapatılması , kapıyada damadın bir bayan akrabası, varsa çocuk sahibi ve yaşlı yengesi bekçi bırakılması ve yaklaşık 10 dakika sonra içerdeki ilk cinsel birleşme gerçekleştikten sonra kızlık zarının yırtılması ile oluşan kanamanın çarşafa bulaşması , damat tarafınca çarşafın yataktan sökülerek kapıda bekleyen yengeye verilmesi ile işlem tamamlanır. Bu folklorik rituel artık sadece yurdumuzun kırsal kesimlerinde uygulanıyor olabilir ama şuda bir gerçek en modern kesimde bile evlilik kararı almış çiftlerden erkek ve ailesi kızın namus durumunu her zaman merak eder, özelliklede son yıllarda nerdeyse olmazsa olmaz hale gelen facebook mesafeleri ortadan kaldırarak , insanların birbiriyle çok çabuk tanışmasını , buluşmasını ve bazen aynı gün bazende birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girmesini sağlamıştır. Bu durumda yirmili yaşlara gelmiş genç bir kızın evlilik öncesi başka cinsel deneyimler yaşama ihtimali çok artmaktadır. Belki kadınlara haksızlık ama erkeklerin %90 ı evlenecekleri kızın daha önce başka erkeklerle yatmamış olmasını arzu ederler. Kendileri bu deneyimi defalarca yaşamış olsalar bile. Bunun yanında ilk tanışmalarda insanlar mutlaka az veya çok birbirlerine yalan söylerler , kendilerini abartırlar , bazı konuları silikleştirler , üzülmeyin bunu sizde yapıyorsunuz , hepimiz yapıyoruz, gerçektende bu beşeri bir davranıştan başka bir şey değil.

** Kızlık zarı dikimi yorumlarını oku , yorum yaz , soru sor 


Kızlık Zarının Görevi:

Bekaret zarı sadece namusla ilgili bir organ gibi düşünülse bile yaradan onu boşuna oraya koymamış teziyle haraket edersek kızlık zarının asıl görevinin rahmi enfeksiyonlara ve dış darbelere karşı korumak olduğu anlaşılacaktır. Bakire olmayan kadınlar çok iyi bilirler kızlık dönemlerinde nerdeyse hiç vajinal enfeksiyon yaşamazken , bekaretleri bozulduktan sonra sık sık akıntı ve buna benzer kadın hastalıkları ile karşılaştıklarını. Kızlık zarı vulva denilen yoğun mikrobik yapıya sahip büyük dudaklar ve küçük dudaklar bölgesiyle ( halk arasında apış arası denir ) vajinayı birbirinden ayırarak bakterilerin yukarı yani rahme ulaşmasını engellemektedir. Sadece bu hijyenik yapıyı tekrar kazanmak için kızlık zarını diktirenler vardır.

** Kızlık zarı dikimi yorumlarını oku , yorum yaz , soru sor 


Kızlık Zarı Tipleri:

1- Ortada Tek delikli Kızlık zarı:
Ortasında serçe parmak girecek kadar küçük bir deliği olan kızlık zarlarıdır. Bu tip zarlarda ortada oradaki delik büyük olursa esnek kızlık zarı durumu oluşabilir. Ortadaki delik adet kanamasının geçmesi içindir.

2- Elek tarzı çok delikli kızlık zarı:
Üzerinde birçok minik deliği olan kızlık zarı tipidir. Gerdek gecesinde daha büyük bir kanama oluşturur.

3- Deliksiz Kızlık zarı:
Bu aslında bir hastalıktır. yaklaşık 14 yaşlarında görülen ilk adetten sonra şişmeye başlar ve sonuçta jinekolojik bir operasyonla delinir adet namalarının geçişine imkan tanınır.

4- Esnek kızlık zarı:
Tek delikli kızlık zarının abartılı şeklidir. Ortasındaki delik olması gerekenden büyük olduğu için penisin girişine imkan sağlanır. Gerdek gecesinde kanama oluşmaz . yanlış anlaşılmalara yol açabilir. Esnek kızlık zarı toplumda çok sık rastlanır. Durumu dikkatle inceleyen bayanlar evlenmeden önce bunun farkına varırlar ve kendileri için önemli ise jinekoloğa başvurarak kızlık zarlarını diktirirler. Böylece evlilikte ilk gecede herhangi bir sorun çıkmaz. Gazete haberlerinden gördüklerimize göre esnek kızlık zarları aileler arasında cinayete varan yanlış anlaşılmalara yol açabilmektedir.

** Kızlık zarı dikimi yorumlarını oku , yorum yaz , soru sor 


Kızlık Zarı Diktirme Sebepleri:

1- Bayanların bekaretlerini tekrar kazanma arzuları , evlilik öncesi cinselliğe hazırlık dönemi.
2- Vajinal hijyeni sağlayarak üreme organlarının korunması. Anüs, büyük dudaklar ve küşük dudaklardan oluşan ve birçok mikrop çeşidini barıdıran perineal böge ile vajina arasında doğal bariyer oluşturarak mikroorganizmaların rahme ulaşmasını engellemek.
3- Psikolojik sebepler, bitirilmiş bir kadın erkek ilişkisinin izlerini silme arzusu. Hayata yaniden başlama , yeni ilişkilerde güven duygusunu tekrar kazanma ihtiyacı.
4- Tutucu aile yapısında geleneksel usulle yapılacak evliliklere ön hazırlık.
5- Esnek kızlık zarına sahip olupta cinsel ilişki ile yırtılmama endişesi.

Kızlık Zarı Dikimi:

Bayanın isteğine bağlı olarak 2 farklı metod uygulanır. Operasyonun tıbbi ismi Himenoplasti ( Hymenoplasty ) dir.

1-Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi ( Flep Yöntemi )
Kızlık zarı ilk cinsel ilişkiden sonra penisin vajinaya girmesi ile yırtılır ve birçok parçaya ayrılır , zaman içinde devam eden cinsel ilişkilerle sallanan parçalar büzülmeye başlayarak vajen girişinde görünmez bir hal alır. Bu durumda kızlık zarının parçalarını birleştirmek mümkün olmaz . Komşu vajina dokusundan flep yani bir mukoza parçası kaldırılarak yenşiden bir kızlık zarı oluşturulur. 1 haftalık kısa bir iyileşmeden sonra orijinal görünümlü , bacak açma gibi haraketler veya spor ile yırtılmayan bir kızlık zarı elde edilir. Adeta kadın ilk cinsel deneyiminin öncesine getirilmiş olur . ( re-virgin ) . Kalıcı kızlık zarı dikim metodu en sık tercih edilen dikim yöntemidir. Cinsel ilişkide kanayarak yırtılır.

2- Geçici Kızlık Zarı Dikimi:
Cinsel ilişkilerde penis darbeleriyle parçalanmış kızlık zarının artık kısımlarının birleştirilerek kızlık zarının dikim işlemine geçici kızlık zarı dikimi denir. Aşırı bacak açma ve sert beden haraketlerinde yırtılabilir. Bu yöntem daha ucuz olduğu için bazı durumlarda tercih edilebilmektedir. Genellikle evlenmeden 15 gün kadar önce yapılır. Tavsiye edilen bir yöntem değildir.

** Kızlık zarı dikimi yorumlarını oku , yorum yaz , soru sor 

Kızlık Zarı Dikim Fiyatları:

Kızlık zarı onarım ücretleri operasyonun tipine göre değişir. Genellikle kalıcı kızlık zarı dikimi daha pahalıdır. Buna karşılık geçici zar onarımları kısa süren bir işlem olduğu için daha uygun fiyata yapılabilmektedir. İstanbul'da yaklaşık olarak  TL civarına kızlık zarınızı diktirebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Bilgi Alma , Dikim Fiyatı Sorma ve Randevu Alma:

Bu konuda yani kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında birçok kız merak içinde olmasına rağmen önemli bir kısmı utandığı için , bir kısmı kimliği açığa çıkacak diye , bir kısmıda bu görüşmelerin başkaları tarafınca bilinmesi korkusu ile konu hakkında arama yapamıyorlar. Bazı hastalarımız cep telefonu numarasını gizleyerek arama yapılıyor. Bu sizi rahatlatacaksa bizim için sorun değil , numaranızı gizlereyek bizi arayabilirsiniz. Telefonunuzun ayarlarında numaranızı gizleyebileceğiniz işlemleri göreceksiniz. Bizi ararken numaranızı gizlemesenizde siz merak etmeyin biz hastalarımızın mahremiyetine maksismum önem vermekteyiz.  Full Gizlilik İlkemiz . Sizin telefonunuzu kaydetmiyoruz. Kızlık zarınızı diktirdiğinizde bu durum ... kayıtlarına geçmiyor. Yani daha sonrasında başka biri sizin zarınızı diktirdiğinizi bize sorarak öğrenemez. Siz söymezseniz kimse bilmez. Yakın arkadaşlarınızlada bu bilgiyi paylaşmayın , ne olur ne olmaz , insanın en büyük düşmanları en yakınındaki kişilerden çıkar genelde. Sezar sırtından bıçaklandığında arkasına dönmiş ve bakmış " sendemi Bürütüs " demiş. Yine benzer konulardan gebelik sonlandırma yani kürtaj fiyatları konusunda vajina daraltma fiyatları hakkında ve son olarakta saç ekimi fiyatları konularındada çeşitli sorularınız olabilir , aşağıdaki telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Kızlık zarı görüntüleri

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.